Tag: Kalifornisë

Hulumtim, gratë janë më të drejta dhe të kujdesshme sesa burrat

23/10/2020

16:48 | 22 Tetor 2020 Një hulumtim i Universitetit të Kalifornisë Jugore vuri në pah se gratë janë më të drejta, naive dhe të kujdesshme ... Read More

Simptomat e Covid-19 zakonisht shfaqen sipas kësaj radhitje

20/08/2020

Studiuesit e Universitetit të Kalifornisë Jugore thonë se ata kanë zbuluar se simptomat COVID-19 kanë tendencë të shfaqen në një rradhitje të caktuar, një konstatim ... Read More

Mjeku i cili Steve Jobs-it ia ka zgjatur jetën për 7 vjet ka zbuluar çdo gjë për sëmundjen më të rëndë: Kanceri fle në trupin e secilit prej nesh!

04/11/2019

Dr. David Agus, profesor i mjekësisë tek Universiteti i Kalifornisë Jugore, është një nga onkologët më të famshëm dhe më i vlerësuari ndër amerikanëFamën e ... Read More

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësojnë plakjen biologjike

29/09/2019

Ndërsa u përpoqën të rigjeneronin gjëndrën timus, studiuesit e Universitetit të Kalifornisë Los Anxhelos mund të kenë gjetur një zgjidhje që mund të ngadalësojë procesin ... Read More

Çfarëdo pajisje më afër se gjatësia e krahut gjatë gjumit mund të shkaktojë kancer dhe infertilitet

01/05/2019

Departamenti i Shëndetësisë i Kalifornisë lëshoi ​​udhëzime duke theksuar rreziqet shëndetësore që lidhen me ekspozimin ndaj rrezatimit të celularit dhe duke inkurajuar publikun e gjerë ... Read More

Puthi gazetaren seksi pas intervistës, komisioni merr vendimin për boksierin

29/03/2019

Boksieri bullgar Kubrat Pulev është pezulluar pa afat nga Komisioni i Sportit të Kalifornisë, pasi puthi në buzë gazetaren Jennifer Ravalo, pas intervistës që ajo ... Read More

Shkencëtarët e befasuar me peshkun e gjatë mbi dy metra, që e kishin nxjerrë valët në plazh (Foto)

02/03/2019

Peshku i gjatë mbi dy metra, që e nxorën valët në një plazh të Kalifornisë së Shteteve t Bashkuara, i befasoi shkencëtarët që merren me ... Read More

Rita Ora me poza provokuese në studio

07/02/2019

Këngëtarja Rita Ora ndodhet së fundmi në Los Angeles të Kalifornisë, për arsye se të dielën do të jetë prezente në mbrëmjen e madhe të ... Read More

Shqiponja përfundoi në pjesën e përparme të veturës në lëvizje, u shpëtua pas një intervenimi të mundimshëm (Video)

20/01/2019

Vetura që po lëvizte nëpër një autostradë të Kalifornisë së Shteteve të Shteteve të Bashkuara, e ka goditur një shqiponjë në fluturim, duke bërë që ... Read More