Tag: July

Reali i bashkohet garës për transferimin e Nicolas Pepe

10/03/2019

FARO, PORTUGAL - JULY 20: LOSC Lille forward Nicolas Pepe from Ivory Coast (L) tries to escape FC Porto defender Alex Telles from Brazil (R) ... Read More

ASH: Ligji për gjuhët të publikohet në Gazetën Zyrtare

31/07/2018

31 July 2018 / 16:07 Aleanca për Shqiptarët kërkon nga kreu i Kuvendit, Talat Xhaferi që ta dorëzojë në Gazetën Zyrtare ligjin për përdorimin e ... Read More

Ohër, protesta për ndërtimet rreth Liqenit

31/07/2018

31 July 2018 / 16:00 Aktivistët e Ekologjisë sot para komunës së Ohrit kërkuan që të ndërpritet urbanizimi masiv i bregut të Ohrit dhe Strugës. ... Read More

Ekspertët politik e juridik me qëndrime të ndryshme rreth referendumit

31/07/2018

31 July 2018 / 15:43 Veç pushtetit dhe opozitës, dallime për referendumin ka edhe mes ekspertëve të çështjeve juridike dhe politike. Jove Kekenovski thotë ndasitë ... Read More

Vonesa në ndërtimin e hekurudhës për në Bullgari

31/07/2018

31 July 2018 / 15:29 Për katër vjet pas fillimit të ndërtimit të hekurudhës drejtë Bullgarisë, deri më tani mezi janë ndërtuar 8 kilometra nga ... Read More

Ademi: Tekstet shkollore do të jenë më cilësore dhe pa urrejtje

31/07/2018

31 July 2018 / 14:49 Nxënësit e klasës së parë edhe nga shtatori i ardhshëm do vazhdojnë të mësojnë me sistemin e vjetër të Kembrixhit ... Read More

Ademi: Nxënësit do vazhdojnë të mësojnë me sistemin e Kembrixhit

31/07/2018

31 July 2018 / 14:49 Nxënësit e klasës së parë edhe nga shtatori i ardhshëm do vazhdojnë të mësojnë me sistemin e vjetër të Kembrixhit ... Read More

Xhaferi: Ratifikimi i Marrëveshjes në Gazetën zyrtare, pas referendumit

31/07/2018

31 July 2018 / 13:42 Ligji për ratifikimin e marrëveshjes me Greqinë do të publikohet në Gazetën Zyrtare pas referendumit, tha kryetari i Kuvendit, Talat ... Read More

VMRO: LSDM-ja përsëri shkeli demokracinë në vend

31/07/2018

31 July 2018 / 11:14 LSDM-ja edhe njëherë e shkeli demokracinë në Maqedoni, ndërsa Zaevi edhe njëherë i gënjeu qytetarët e Maqedonisë dhe e shkeli ... Read More

Han fton qytetarët e Maqedonisë të vendosin për të ardhmen

31/07/2018

31 July 2018 / 9:58 Eurokomesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë Johannes Hahn ka përshëndetur vendimin e Kuvendit që më 30 shtator të mbahet ... Read More

Shkolla “Jeronim De Rada” në Çerkez bëhet me sallë sporti

30/07/2018

30 July 2018 / 16:16 Zaev dhe ministrat e tij hodhën gurthemelin për ndërtimin e sallës së Shkollës “Jeronim De Rada” në Çerkez. Por brenda ... Read More

Qeveria furnizohet me 45 vetura luksoze

30/07/2018

30 July 2018 / 15:58 VMRO DPMNE kërkon që Qeveria të ndërpresë tenderin për furnizimin e 45 automobilave luksoz të modelit “Volsfagen Passat”. Opozita konsideron ... Read More