Tag: “Ju

Ky ishte postimi i fundit i Cimës: “Ju lutem respektoni masat sa më shumë”

26/03/2021

“Ju lutem respektoni masat sa më shumë”, ky ishte postimi i fundit i Cimës. Humoristi Rasim Thaçi-Cima ka vdekur sot si pasojë e COVID-19. Lajmin ... Read More

Mesfushori i Atalantas ironizon keq me Ibrahimovicin

26/01/2021

“Ju nuk mund t’a mbyllni ndeshjen pa penallti. A e dëshironi penalltinë e 13 –të?”, ishte kjo fraza e sulmuesit të Atalantës, Duvan Zapata që ... Read More

S4MM: Ju ishit të uritur për famë

23/11/2019

19:45 | 11/23/2019 S4MM ka ‘thumbuar’ kolegët e tij. S4MM është nga reperët shqiptar që nuk j’u ikë problemeve, tanimë të gjithë e dijnë se ... Read More

Pse ju del gjumi në të njëjtën orë çdo natë?

23/09/2019

Ju ndodh të zgjoheni papritur në mes të natës apo shumë më herët nga ç’duhet të zgjoheni? Ju ndodh rregullisht? Ka disa arsye pse kjo ... Read More

Mësojeni çfarë parashikon horoskopi sot për ju

14/08/2019

Ju nuk keni asgjë për të fshehur dhe asgjë për t’u frikësuar, kështu që shprehuni ashtu si ndiheni. Jini të sinqertë në lidhje me shqetësimet ... Read More

Tradhtia, kur falim dhe kur themi “tung”

22/04/2019

Ju tradhtoi! Atëherë çfarë duhet të bëni: të largoheni apo të qëndroni? Vendimi, në çdo rast, është krejtësisht i juaji Është e rëndësishme të analizoni ... Read More

Si të bësh para duke postuar në Instagram

09/04/2019

Ju e trajtoni Instagramin si punë me kohë të plotë. Por, nëse do ishte? Të bëhesh i njohur në Instagram nuk është e lehtë, por ... Read More

Sa më shumë pemë e perime

31/03/2019

Ju mundeni të mos i pëlqeni, por ka disa arsye se pse duhet të filloni t’i hani pemët dhe perimet. Nga mungesa e përdorimit të ... Read More

Në këtë shtet të Evropës mund të paguheni 2000 euro pa punuar asgjë

25/03/2019

Ju jeni gabim! Nëse ju pëlqen ideja për të fituar një rrogë, dhe mos bëni asgjë, shikoni këtë reklamë pune në Suedi. Projekti eksperimental, i ... Read More

Policia amerikane me një kërkesë të rrallë për kriminelët

04/02/2019

“Ju lutem mos kryeni krime gjatë ditëve të ardhshme”. Kjo ka qenë kërkesa e pazakontë e policisë së Warrensburgut, drejtuar kriminelëve. Policia bëri deklaratën në ... Read More

Mirakovska: Kolegët duhet të dëshmojnë orientimin pro-evropian

19/10/2018

“Ju jeni dëshmitarë se kolegët gjatë gjithë kohës nuk kanë hequr dorë nga anëtarësimi në NATO dhe BE, dhe është momenti që atë sot ta ... Read More