Tag: javët

Rudina Dembacaj gati për dasmë! A do të jetë i ftuar ish-bashkëshorti?

06/09/2021

Rudina Dembacaj  javët e fundit ajo është përfolur shumë për jetën e saj private, duke nisur nga një shtatzëni e mundshme, tek planet për martesë ... Read More

Harrojeni Calhanoglun, Milan gjen zëvendësuesin e tij në Serie A

08/07/2021

Milan po kërkon një playmaker në treg dhe janë lidhur me disa lojtarë javët e fundit. Brahim Diaz nuk do të jetë nënshkrimi i vetëm ... Read More

Zbulohen detajet e marrëveshjes: Locatelli tek gjiganti i Serie A

24/06/2021

Locatelli tek gjiganti i Serie A, zbulohen detajet e marrëveshjes. Manuel Locatelli po kalon javët e fundit si futbollist i skuadrës së Sassuolos. Kjo pasi ... Read More

Dështon Milan, super lojtari arrin marrëveshje me gjigantin nga La Liga

15/06/2021

Milani ka qenë i lidhur shumë me Ridrog De Paul në javët e fundit si një zëvendësues i mundshëm i Hakan Calhanoglu. Megjithatë, ata tani ... Read More

E papritur, Tea dhe Bearti kthehet në Përputhen!

05/03/2021

Tea dhe Bearti kthehen në studion e “Përputhen”. Tea Trifoni dhe Beart Rexhepi javët e fundit kanë qenë shumë të komentuar në rrjete sociale e ... Read More

Tri kategoritë e njerëzve që nuk mund ta marrin vaksinën anti-Covid

22/12/2020

Programi i vaksinimit kundër koronavirusit, i nisur javët e fundit në Britani dhe disa ditë më parë edhe në Shtetet e Bashkuara, ofron shpresë se ... Read More

Alarmi: Gjashtë deri 12 javët e ardhshme më të errëtat që nga fillimi i pandemisë

19/10/2020

Gjashtë deri 12 javët e ardhshme më të errëtat që nga fillimi i pandemisë. Eksperti i sëmundjeve infektive paralajmëron se 6 deri në 12 javët ... Read More

Kjo është shenja e parë që tregon se jeni shtatzënë, por që neglizhohet nga gratë

26/12/2019

Rritja e gjoksit është një nga shenjat e para të shtatzënisë. Dy javët e para pasi keni mbetur shtatzënë, gjoksi fillon të rritet dhe të ... Read More

Facebook pranon se ka qenë duke dëgjuar zërin tuaj

14/08/2019

Microsoft, Google, Apple dhe Amazon kanë pranuar të gjithë javët e fundit se kanë dëgjuar zërin tuaj, qoftë nga asistenti juaj virtual, nga folësit tuaj ... Read More

Në Shqipëri fermerët përdorin stimulant dhe hormone për rritjen e domates dhe shalqirit!

23/04/2019

Javët e fundit, në redaksinë e emisionit “Fiks Fare” mbërritën dhjetëra ankesa dhe foto për cilësinë e domateve. Sipas tyre, domatja është e pakonsumueshme, pasi ... Read More

Emre Can lavdëron punën e Allegrit: Taktikisht kur më mirë nuk kam luajtur

21/03/2019

Mesfushori i Juventusit, Emre Can ka lavdëruar punën taktike të trajnerit Max Allegrit. Juventusi javët e kaluara ka eliminuar Atletico Madridin nga Liga e Kampionëve, ... Read More

Për gjashtë muaj 46 mijë raste me grip në Kosovë, katër pacientë në gjendje të rëndë

16/03/2019

Gjendja alarmante e gripit sezonal në Kosovë ka kaluar. Në javët e para të muajit mars ka pasur rënie të dukshme të këtij virusi, kurse ... Read More