Tag: intervistës

Alesia Bami i kthehet Xhensila Peres: Kush je ti? Do me…

22/05/2020

Gjatë  intervistës  për emisionin ‘Mes Yjesh’ ish-banorja e Big Brother, Xhensila Pere u shpreh se moderatorja Alesia Bami është e bukur, mirëpo nuk është e ... Read More

“Pse nuk martohesh”/ Dorina Mema: I kam premtuar vajzës, deri kur të bëhet 20 vjeç nuk fus mashkull në shtëpi

26/04/2020

Dorina Mema ishte e ftuar në emisionin “Mos i fol shoferit” në TV Ora ku gjatë intervistës ka treguar edhe për jetën private. E pyetur ... Read More

Murati: Nuk duhet ta marrim me shaka letrën e presidentit Trump dërguar Kosovës e Serbisë (Video)

25/04/2019

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim (LB), Valon Murati, gjatë intervistës në emisionin “Përballje ditore ” ka folur për vazhdimin e dialogut Kosovë-Serbi. Sipas tij,  ky ... Read More

Drejtori i Policisë: Është koha që Kosova të angazhohet në luftë kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar (Video)

17/04/2019

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, gjatë intervistës dhënë për Telegrafin tha se janë arrestuar një numër mjaft i madh i zyrtarëve ... Read More

Hoxhaj: Zgjedhjet nuk janë zgjidhje, Kosova nuk duhet ta humb vëmendjen e SHBA-së dhe BE-së (Video)

03/04/2019

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, gjatë intervistës për emisionin ‘Përballje ditore’ në Telegrafi.com, deklaroi se nëse Kosova nuk është unike për tema të ... Read More

Haxhiu: PSD iu nënshtrua Thaçit dhe Qeverisë Haradinaj (Video)

15/03/2019

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Albulenë Haxhiu gjatë intervistës që u zhvillua në Telegrafi, ka thënë se PSD është duke iu nënshtruar Hashim Thaçit ... Read More

Mickoski: Gjorçevi është Totti i VMRO-DPMNE-së

29/01/2019

28 Janar 2019 / 23:49 Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski sonte gjatë intervistës në RTVM i pyetur nëse profesoresha Gordana Siljanovska dhe Vllatko Gjorçev kanë ... Read More

Arratisja e Gruevskit, sot arrijnë incizimet nga Mali i Zi

22/12/2018

22 Dhjetor 2018 / 10:27 Prokurorja Villma Ruskoska gjatë intervistës në  emisionin 360 gradë, ka bërë të ditur se së shpejti Prokuroria do të dalë ... Read More

Arratisja e Gruevskit, Ruskoska: Nesër arrijnë incizimet nga Mali i Zi

21/12/2018

21 Dhjetor 2018 / 22:38 Prokurorja Villma Ruskoska gjatë intervistës në edicionin e sotëm të emisionit 360 gradë në Alsat ka bërë të ditur se ... Read More

Ruskoska: Ligji për amnisti është jopreciz

21/12/2018

21 Dhjetor 2018 / 22:15 Gjatë intervistes në emisionin 360 gradë në Alsat, prokurorja Villma Ruskoska duke e komentuar Ligjin për amnisti theksoi paqartësitë e ... Read More

360 gradë, Zaev: Spasovski nuk është përgjegjës për arratisjen Gruevskit

16/11/2018

16 Nëntor 2018 / 22:52 Gjatë intervistës në emisionin ‘360 gradë’ në Alsat, kryeministri Zaev tha se nuk sheh se përgjegjësi te ministri i Mbrojtjes, ... Read More

Rruga drejt, Xhaferi: Nuk besoj se Hungaria do t’i japë azil Gruevskit

15/11/2018

15 Nëntor 2018 / 23:34 Gjatë intervistës në Alsat, kryetari i Kuvendit tha se nuk beson se Hungaria duke qenë një vend i Bashkimit Evropian ... Read More