Tag: imagjinoni

Historia e 23 vjeçares që ka 11 fëmijë

15/03/2021

Imagjinoni jo një por njëmbëdhjetë foshnje që kërkojnë vëmendjen tuaj në të njëjtën kohë. Kjo është jeta e Christina Ozturk, një grua 23-vjeçare dhe ajo ... Read More

A e dini sa paguhet një astronaut?

15/01/2021

18:08 | 14 Janar 2021 Një astronaut fiton mjaftueshëm, por jo aq sa mund ta imagjinoni. Astronautët civilë të NASA-s klasifikohen si nëpunës civilë GS-12 ... Read More

Kjo plakë tregon sekretin se si ka jetuar deri sot kur po pret t’i mbushë 103 vjet

18/09/2019

A mund të imagjinoni ta zbuloni se sekreti i jetëgjatësisë gjendet në një gotë birrë?Epo, të paktën kështu ka funksionuar për Mildred Bowers Disa javë ... Read More

Të frysh qirinjtë e tortës i bën keq shëndetit

30/07/2019

Imagjinoni, është ditëlindja juaj dhe ajo që shihni përpara jush është një tortë me çokollatë me qirinj gati për t’u shuar.Mendimi i parë që vjen ... Read More

Luftoni aromën e keqe të trupit me anë të këtyre përbërësve natyralë

13/06/2019

Imagjinoni të shkoni në një festë, mirëpo të mos guxoni t’i ngrini duart lart duke vallëzuar, sepse trupi juaj po kundërmon! Imagjinoni, që njerëzit ikin ... Read More

Katër arsyet se përse duhet të pini ujë posa të zgjoheni nga gjumi

06/05/2019

A mund ta imagjinoni një ditë të shpenzuar pa konsumuar ujë, çaj apo ndonjë lëng? Nëse po, atëherë keni probleme serioze! Konsumimi i pamjaftueshëm i ... Read More

Si është e mundur ngjashmëria kaq e madhe mes njerëzve dhe personazheve të filmit?

08/04/2019

Imagjinoni sikur të keni një profesor i cili duket njëjtë si profesor Snape nga Harry Potter, përqendrimi në klasë do të ishte mision i pamundur. ... Read More