Tag: ilaçeve

Punoi 259 orë jashtë orarit, vdes infermier nga mbidoza e ilaçeve në tualetin e spitalit

10/09/2021

Infermieri që punoi 259 orë jashtë orarit, vdes nga mbidoza e ilaçeve në tualetin e spitalit. Një infermier që punoi 259 orë jashtë orarit në ... Read More

Medikamentet që kushtojnë vetëm pesë centë mund ta mposhtin koronavirus

02/07/2020

Suzy Birkett mendon se industria e ilaçeve pretendon se e ka gjetur medikamentin kundër koronavirusit. E përdorur nga miliona njerëz me diabet të tipit 2 ... Read More

Ilaçet për shtypjen e gjakut kanë më shumë efekt nëse merren natën

23/10/2019

Përdorimi i ilaçeve për rregullimin e shtypjes së gjakut në kohën e gjumit, e jo gjatë ditës, e përgjysmon rrezikun nga sulmi në zemër. Ky ... Read More

Mjekët ngrenë alarmin: Bota në rrezik të frikshëm prej ilaçeve false!

12/03/2019

Mjekët në të gjithë botën po bëjnë thirrje urgjente për të luftuar me “pandeminë e ilaçeve të këqija” , që po u marrin jetën qindra ... Read More

Cilat trajtime të shërojnë vërtet nga gripi?

31/01/2019

Ka një varg të ilaçeve të cilat mund t’i përgatisni në shtëpi dhe të cilat mund t’u ndihmojnë dukshëm në lehtësimin e simptomave ose edhe ... Read More

Agjencia e ilaçeve konfirmon ndalesën për “Medaxonin”

21/12/2018

21 Dhjetor 2018 / 15:24 Agjencia e Ilaçeve si dhe Ministria e Shëndetësisë konfirmojnë informacionin e publikuar një ditë më parë në ALSAT se antibiotiku ... Read More

Kërkohen përgjegjësi penale për “mjekun popullor”

02/07/2018

2 July 2018 / 16:28 Agjencia e Ilaçeve nuk ka përgjigje se deri ku është procedura për verifikimin e preparateve me të cilat janë trajtuar ... Read More

Paralajmërohet ulja e çmimeve të ilaçeve

29/03/2018

29 March 2018 / 15:02 Nga një prilli do të ulet çmimi i 50% të ilaçeve të cilat janë në listën pozitive, gjegjësisht 336 ilaçeve ... Read More