Tag: idenë

Milan po e transferon ‘snaiperistin’ që e dëshiroi edhe Arsenali

10/11/2020

Gazetari i SportMediaset, Claudio Raimondi ka derdhur ujë të ftohtë mbi idenë se Milan është seriozisht i interesuar për Dominik Szoboszlai. La Gazzetta dello Sport ... Read More

Burri që lind fëmijë tregon për dhimbjet e tmerrshme: Meshkujt se kanë idenë sa vuajnë gratël

13/09/2019

Burri që lind fëmijë tregon për dhimbjet e tmerrshme: Meshkujt se kanë idenë sa vuajnë gratëFreddy Mcconnell është një burrë transgjinor që është bërë baba ... Read More

Xhavit Haliti thotë se ndryshimi i kufijve nuk na dërgon në BE

27/05/2019

Presidenti Hashim Thaçi ka vendosur përsëri ta risjellë në diskutim idenë e tij për ndryshim të kufijve. Një opsion të tillë ai e ripërmendi të ... Read More

SBASHK-u: Në Kosovë nuk ka kushte që të mbahet mësimi tërëditor

30/04/2019

Sindikata e Bashkuar e Arsimit ka kundërshtuar idenë e Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, që në Kosovë të mbahet mësimi tërëditor. Në komunikatën e ... Read More

Reali për shkëmbimin e bujshëm: S’ka për të ndodhur kurrë!

16/04/2019

Real Madrid ka hedhur poshtë idenë e një shkëmbimi të mundshëm “kokë më kokë” midis Sadio Mane dhe Vinicius Junior. Kjo ide ka ardhur nga ... Read More

Kelmendi: Të hiqen taksat ndaj produkteve të Turqisë, të zëvendësojmë me to importin nga Serbia (Video)

09/04/2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Ramiz Kelmendi, ka hedhur idenë për të hequr barrierat ndaj produkteve të Turqisë që nuk prodhohen ... Read More

Ekipi negociator pa plan konkret për trajtimin e çështjes së viktimave të dhunës seksuale në dialog

31/03/2019

Si tematikë u përfshi e fundit në Platformën e dialogun me Serbinë, por Ekipi negociator nuk e ka idenë se çfarë mekanizmi do të trajtojë ... Read More

Kryetari i Tuzit: Thaçi kur përmendi bashkimin me Preshevën, iu kundërpërgjigj politikës serbe (Video)

22/03/2019

Kryetari i Komunës së Tuzit, Nik Gjeloshaj ka thënë se Hashim Thaçi me idenë për bashkimin e Preshevës me Kosovën, bëri lëvizje politike në përgjigje ... Read More

Hoti: A po planifikon Veseli korrigjimin e kufirit?

17/03/2019

Shefi i grupit të deputetëve të LDK-së, Avdullah Hoti, ka kundërshtuar idenë e kreut të PDK-së, Kadri Veseli, i cili ka thënë se për marrëveshjen ... Read More

Thaçi pa mbështetje rreth idesë për ndryshimin e Kushtetutës

04/03/2019

Partitë opozitare në Kosovë, vazhdimisht e kanë kundërshtuar idenë e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi për ndryshimin e kufirit apo siç e quan ai “korrigjimin” ... Read More

Bahtiri, Haradinajt: Largohu nga interesat partiake, mos e shfrytëzo çështjen e Kosovës për poena politikë

01/03/2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj të enjten tha se nuk e kupton idenë e kryetarit të komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri për bashkimin e Mitrovicës. ... Read More

Guardiola e përsërit: Reali nuk është klubi më i mirë i dekadës

08/02/2019

Pep Guardiola vazhdon të këmbëngulë në idenë e tij se Real Madridi nuk është skuadra më e mirë e dekadës. Mbretërit i kanë fituar  katër ... Read More