Tag: huaja

Skandalet e VIP-ave, veshjet që i kanë zbuluar gjithçka

01/06/2020

Incidentet e yjeve në tapetin e kuq janë të shumta dhe sigurisht vëmendja e mediave të huaja, është e madhe në raste të tilla. Yjet ... Read More

Ja çfarë ndodhë kur bora largohet me anë të zjarrit

31/05/2020

‘’History’’ është destinacioni kryesor amerikan i cili transmetohet në mediet e huaja për të vlerësuar me çmime të ndryshme seritë origjinale të Specialiteteve që lidhin ... Read More

Bebe Rexha zbulon se edhe prindërit e saj u infektuan me COVID-19: Ishin shumë të sëmurë

29/05/2020

Këngëtarja e njohur Bebe Rexha ka zbuluar për mediat e huaja se edhe prindërit e saj u infektuan me COVID-19, ndërsa është shprehur se ata ... Read More

Teknologjia që po thyen barrierat e fundit të komunikimit

18/09/2019

Udhëtimi në vende të huaja e të panjohura sa vjen e bëhet më i lehtë. Tani turistët nuk kanë pse të vijnë vërdallë në një ... Read More

Vjehrra shqiptare tregon se si e priti nusen e djalit nga Japonia dhe jetesën në Shqipëri

16/05/2019

Historitë e shqiptarëve që jetojnë në perëndim dhe janë martuar me vajza të huaja por vajza të martuara me shqiptarë dhe jetojnë në Shqipëri, janë ... Read More

Performanca pesë minutëshe që i kushtoi Madonnës pesë milionë dollarë

02/05/2019

Madonna ditë më parë u bë lajm i medieve ndërkombëtare. Mediet e huaja shkruanin se Madonna ka paguar 5 milionë dollarë për performancën në “Billboard ... Read More

DailyMail me artikull të veçantë për vizitën e Rita Orës në Kosovë

11/04/2019

Rreth vizitës së Rita Orës në Kosovë kanë shkruar edhe mediat e huaja, DailyMail me artikull të veçantë. Këngëtarja Rita Ora po qëndron në Kosovë ... Read More

Dua Lipa do të jetë pjesë e filmit të ri të James Bond 

03/04/2019

Dua Lipa do ta realizojë klipin e kolonës zakore për James Bond. Mediat e huaja kanë bërë të ditur se këngëtarja kosovare, Dua Lipa do ... Read More

Investimet e huaja në Shqipëri, mbi 1 miliard euro

25/03/2019

Investimet e huaja në Shqipëri shënuan një rekord historik vitin e kaluar duke kapërcyer për herë të parë shifrën 1 miliard euro. Të dhënat e ... Read More

Atë që nuk e bëri as Franca kundër Danimarkës, e realizoi Kosova

21/03/2019

Mediat e huaja kanë listuar të gjithë skuadrat e forta që nuk arritën të shënojnë kundër Danimarkës, por që Kosova e bëri, shkruan Gazeta Express.Kili, ... Read More

Policët në pension po hanë bukën e taksistëve të ndershëm

19/03/2019

19 Mars 2019 / 13:11 Me vrull paralajmërojnë investime të huaja që do të punësojnë 200 deri në 300 veta, ndërsa po lëshojmë mundësinë që ... Read More

Charlize Theron tregon se pse nuk ka të dashur

18/02/2019

Në fillim të muajit, mediat e huaja shkruan se aktorët Charlize Theron dhe Brad Pit ishin në një marrëdhënie sekrete. Megjithëse shumë prej tyre tashmë ... Read More