Tag: Hotspur

E kërkoi Milani, ky është vendimi përfundimtar i Asensios

07/09/2021

Tottenham Hotspur dhe AC Milan kërkuan nga Real Madridi transferimin e spanjollit, Marco Asensio. Por, reprezentuesi i Spanjës vendosi kundër një lëvizje te këto klube ... Read More

Manchester City po e thyen rekordin e transferimeve në Premier Ligë

31/07/2021

Harry Kane i vendosur të shkojë në Manchester City. Ylli i Tottenham Hotspur, Harry Kane, është i vendosur të bashkohet me Manchester City këtë verë, ... Read More

Tottenham befason të gjithë, zyrtarizon trajnerin nga Premierliga

30/06/2021

Skuadra e Tottenham Hotspur ka prezantuar trajnerin e ri. Në stolin e Spurs do të ulët Nuno Espirito Santo. Ish-trajneri i Wolves ka firmosur kontratë ... Read More

Pritet vetëm zyrtarizimi, ky do të jetë ekipi i ri i Contes

03/06/2021

Tottenham Hotspur është gati ta emërojë Antonio Conten si menaxher të ri të skuadrës. Tottenham Hotspur është gati ta emrëojë Antonio Conten si menaxher të ... Read More

Harry Kane largohet nga “gjelat”, një hap larg Man.City

21/05/2021

Harry Kane njoftoi pak ditë më parë drejtuesit e Tottenham Hotspur se në fund të sezonit do të largohet nga “gjelat”. Kaq mjaftoi që për ... Read More

“Bombë” nga Italia: Mourinho rikthehet në Serie A

20/04/2021

Mourinho rikthehet në Serie A. Pas shkarkimit gjatë ditës së sotme nga Tottenam Hotspur, Jose Mourinho mund të rikthehet përsëri tek skuadra e Interit në ... Read More

Chelsea e mund Tottenhamin në shtëpi

04/02/2021

Londra është e kaltër. Chelsea e ka mundur në London Stadium skuadrën e Tottenham Hotspur me rezultat 0-1. Blutë e Londrës e merituan fitoren pasi ... Read More

Trajneri i Liverpool: Sot treguam kush jemi me të vërtetë

29/01/2021

Liverpool ka shënuar fitore 3:1 Ndaj Tottenhamit. Liverpool ka triumfuar në “Tottenham Hotspur Stadium” me rezultatin 3-1 ndaj Tottenhamit, në kuadër të xhiros së 20-të ... Read More

Tottenham – Liverpool, këto pritet të jenë formacionet e mundshme

28/01/2021

Sonte zhvillohet super derbi mes Tottenham Hotspur dhe Liverpoolit në kuadër të xhiros së 20-të në Premierligë. Dy skuadrat nuk gjenden mirë në tabelë dhe ... Read More

Ylli i madh po largohet nga Interi, afër kthimit në Premierligë

16/01/2021

Lojtari i njohur po largohet nga skuadra e Interit? Christian Eriksen pas largimit nga Tottenham Hotspur nuk e ka gjetur vetën si duhet dhe si ... Read More

Tottenhami barazon me Fulhamin

13/01/2021

Katastrofë për Tottenhamin, barazon me Fulhamin. Tottenham Hotspur ka vazhduar me rezultate negative në Premier Ligë. Ata kanë barazuar me rezultat 1-1 kundër Fulhamit për ... Read More

Tottenham – Brentford, këto janë formacionet zyrtare

05/01/2021

Do të zhvillohet ndeshja mes Tottenhamit dhe Brentfordit. Tottenham Hotspur do të përballet me Brentford në gjysëm finalen e EFL Cup me fillim nga ora ... Read More