Tag: holandez

E bujshme: Donny van de Beek transferohet në Serie A

01/04/2021

Donny van de Beek transferohet në Serie A. Mesfushori holandez drejt transferimit te gjiganti italian. Mesfushori i Manchester United, Donny van de Beek sipas të ... Read More

Barcelona është afër, por Wijnaldum duhet të zgjedhë

18/01/2021

Mesfushori holandez i Liverpool është ende i pavendosur për sa i përket së ardhmes së tij sezonin e ardhshëm. Atij i skadon kontrata këtë verë ... Read More

‘Rebelimi’ i Van de Beek, reagon më në fund edhe Solskjaer

09/01/2021

Ylli holandez, Donny Van de Beek së fundmi është raportuar se është shumë i pakënaqur me hapësirën që ai ka në Manchester United. Djajtë e ... Read More

Juventus dhe Barcelona në ‘luftë’ për këtë lojtar

22/12/2020

Juventus do të luftojë me Barcelonën për shërbimet e Depay. Sulmuesi holandez, Memphis Depay, është një nga emrat më të përfolur para afatit kalimtar të ... Read More

Zbulohet një organ i panjohur deri më tani në kokën tonë

25/10/2020

Okologjistët e Institutit Holandez të Kancerit u surprizuan edhe vetë nga zbulimi aksidental që bënë. Ky organ në kokën tonë u zbulua gjatë përdorimit të ... Read More

Shkëlqeu kundër Juves dhe Tottenhamit, e transferon PSG

01/05/2019

Mesfushori i Ajax, Donny van de Beek është subjekt interesimi i PSG-së. Mesfushori i talentuar holandez, po kalon një sezon të mirë në fanellën e ... Read More

​Kocijançiç: Nuk ka ndryshim në regjimin e vizave për Shqipërinë

19/04/2019

Pas vendimit të Parlamentit holandez për të kërkuar një pezullim të regjimit të liberalizimit të vizave me Shqipërinë, nuk ka pasur asnjë njoftim të dërguar ... Read More

Rama: Nuk do të ketë rikthim vizash, vendimi i Holandës politik

18/04/2019

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në Kuvend se, vendimi i parlamentit holandez për heqjen e liberalizimit të vizave për Shqipërinë, është një vendim thjesht dhe ... Read More

​Cakaj: Vendimi për viza, pasqyrë e klimës politike elektorale në Holandë

17/04/2019

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, theksoi se vendimi në parlamentin holandez për të kërkuar rikthimin e vizave me Shqipërinë është politikisht i motivuar. ... Read More

Ministria e Jashtme: Asnjë shtetas shqiptar nuk duhet të shqetësohet, vizat nuk hiqen

16/04/2019

Ministria e Jashtme shqiptare ka reaguar pas votimit në Parlamentin holandez, në të cilin kërkohej heqja e vizave për shtetasit shqiptar. Në një njoftim publik, ... Read More

Në Amsterdam Jonida Maliqi takohet me një këngëtare të famshme

13/04/2019

Këngëtarja nga Shqipëria, Jonida Maliqi gjatë ditës së djeshme ishte në qytetin holandez, Amsterdam. Ajo ka udhëtuar në qytetin holandez si traditë e udhëtimeve të ... Read More

Van Gaal i thotë De Ligt të shkojë tek Barcelona

12/04/2019

Trajneri tashmë në pension, Louis Van Gaal, ka këshilluar talentin holandez, Matthijs De Ligt, për zgjedhjen e tij të ardhshme. De Ligt ka treguar paraqitje ... Read More