Tag: heqja

Tri mënyra të lehta për ta hequr çamçakëzin nga rrobat

30/07/2020

Sa e mirë do të ishte një gjë sikurse heqja e çamçakëzit nga rrobat brenda pak minutave? Mos u brengosni, nuk sugjerojmë që t’i hidhni ... Read More

Ushqimet që iu ndihmojnë të hiqni dorë nga cigarja

02/08/2019

Heqja dorë nga shprehia e konsumimit të duhanit është një nga gjërat më të vështira.Mirëpo është shumë e rëndësishme të gjenden mënyrat e duhura të ... Read More

Ushqimet që ju ndihmojnë të hiqni dorë nga cigarja

01/08/2019

Heqja dorë nga shprehia e konsumimit të duhanit është një nga gjërat më të vështiraMirëpo, është shumë e rëndësishme të gjenden mënyrat e duhura të ... Read More

Këto ushqime ju ndihmojnë të hiqni dorë nga cigarja

31/07/2019

Heqja dorë nga shprehia e konsumimit të duhanit është një nga gjërat më të vështira. Mirëpo është shumë e rëndësishme të gjenden mënyrat e duhura ... Read More

Përfitimet e ngrënies së frutave me lëvore

08/06/2019

Rekomandimet që japin mjekët me konsumin e frutave bashkë me lëkurën, heqja e së cilës i heq mundësinë trupit tonë në marrjen e shumë vitaminave ... Read More

Shasha: Takimi Haradinaj – Merkel nuk do t’i sjellë Kosovës liberalizimin e vizave në qershor

22/05/2019

Liberalizimi i vizave, dialogu mes Kosovës e Serbisë dhe zhbllokimi i tij, heqja ose pezullimi i taksës ndaj produkteve serbe e boshnjake, pritet të jenë ... Read More

Takimi Merkel – Haradinaj, vendimtar për taksën dhe vizat

22/05/2019

Zhbllokimi i dialogut mes Kosovës e Serbisë, heqja ose pezullimi i taksës një qind për qind ndaj produkteve serbe e boshnjake, si dhe çështja e ... Read More

Ministria e Jashtme: Asnjë shtetas shqiptar nuk duhet të shqetësohet, vizat nuk hiqen

16/04/2019

Ministria e Jashtme shqiptare ka reaguar pas votimit në Parlamentin holandez, në të cilin kërkohej heqja e vizave për shtetasit shqiptar. Në një njoftim publik, ... Read More

S’dihet fati i seancës për imunitetin e Veljanovskit

25/02/2019

25 Shkurt 2019 / 17:00 Mos heqja e imunitetit të Veljanovskit përplasi ashpër partnerët e koalicionit. Kryeparlamentari Xhaferi akuzoi deputetin e LSDM-së Muhamed Zekirin se ... Read More

Ambasadori i BE-së në Tiranë: Heqja dorë nga mandatet, minon procesin integrues të Shqipërisë

22/02/2019

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca, u shpreh sot se heqja dorë nga mandatet e tyre nga deputetët e opozitës, minon procesin e ... Read More

Largohet rrethoja e hekurt nga godina e Qeverisë (video)

07/02/2019

Para pak çastesh ka filluar heqja e rrethojës prej para qeverisë. Vendimin për heqjen e rrethojës e solli Qeveria në seancën e fundit, ndërkohë që ... Read More

Studentët sërish do të protestojnë për liberalizim të vizave

07/01/2019

Mos heqja e vizave për qytetarët e Kosovës, si vendi i fundit që nuk e gëzon këtë të drejtë në rajon, ka shtyrë Parlamentin Studentor ... Read More