Tag: Hani

Kjo është arsyeja të fortë pse duhet t’i hani farat e shalqinit

28/07/2021

Ka një arsye të fortë pse duhet t’i hani farat e shalqinit. Frutat janë një nga përbërësit më të mirë për t’u konsumuar. Përveçse janë ... Read More

Ja pse duhet të hani çdo ditë banane

17/04/2021

Arsyet e shumta pse duhet të hani çdo ditë banane. Banania mund të konsiderohet si një frut i nënvlerësuar në krahasim me frutat e tjera ... Read More

Nëse jeni të infektuar me COVID-19, mos i hani këto ushqime!

14/04/2021

Mos i hani këto ushqime nëse jeni të infektuar me COVID-19. Ushqimet që duhet të konsumojë dikush që është i sëmurë me covid-19 tashmë i ... Read More

Kurrë mos hani sallata të gatshme, të paketuara, ja çka mund t’ju ndodh

21/02/2021

Mos hani sallata të gatshme, të paketuara! Kohëve të fundit në dyqane janë paraqitur sallata të paketuara, si të gatshme për përdorim të menjëhershëm. Por, ... Read More

5 arsye pse duhet ta konsumoni patjetër mëngjesin

15/01/2021

Ne kemi listuar më poshtë pesë arsye përse duhet të hani mëngjes çdo ditë. Nëse mendoni të hiqni dorë nga mëngjesi për të rënë nga ... Read More

Ja pse nuk duhet të hani akullin që krijohet pas borës

12/01/2021

Ndërsa mund të jetë joshëse të hani akullin që krijohet pas borës kjo gjë mund të jetë edhe shumë e rrezikshme, për këtë arsye meteorologët ... Read More

Ja arsyet se pse duhet të hani mandarina çdo ditë

11/01/2021

Pse duhet të hani mandarina çdo ditë. Të gjitha agrumet janë me të vërtetë të shëndetshme për zemrën. Mandarinat janë fruti më i pëlqyer dhe ... Read More

Ja pse duhet të hani mandarina çdo ditë

10/01/2021

Pse duhet të hani mandarina çdo ditë. Të gjitha agrumet janë me të vërtetë të shëndetshme për zemrën. Mandarinat janë fruti më i pëlqyer dhe ... Read More

Keni kujdes nga ushqimet e kriposura, ju sjellin efekte anësore

30/10/2020

Nëse jeni adhurues i ushqimeve të kripura dhe i hani rregullisht ato, ndoshta nuk jeni plotësisht i vetëdijshëm për atë çfarë i ndodh trupit tuaj. ... Read More

Nëse doni të jetoni shëndetshëm, mos hiqni dorë nga çokollata

30/07/2020

Chocolate. (Photo by: BSIP/UIG via Getty Images) Të hani të paktën 3 shufra çokollate çdo muaj mund t’ju ndihmojë në mënyrë drastike të shmangni problemet ... Read More

Çfarë mund të ndodhë nëse hani myk gabimisht

08/07/2020

Imagjinojeni këtë: më në fund hani sanduiçin tuaj të preferuar dhe kuptoni se buka është e mbuluar me myk! Kjo me siguri ju ka ndodhur ... Read More

A është e shëndetshme të hani drithëra për kafjall, shkencëtarët na kanë befasuar me studimin e ri!

15/06/2020

Duhet ta dini këtë nëse hani për kafjall drithëra Një pjatë qumësht me ‘cornflakes’ dikur është konsideruar kafjall i shëndetshëm, mirëpo tani shkencëtarët paralajmërojnë që ... Read More