Tag: hanë

Burra, kujdes këto ushqime shkaktojnë kancerin e prostatës

04/12/2019

Burrat që hanë biftekë, mish dhe pica janë më të rrezikuar të preken nga kanceri i prostatës, sesa moshatarët e tyre vegjetarianë, pretendon një studim ... Read More

Shkencëtarët nxisin njerëzit që të hanë më pak mish

06/11/2019

Shkencëtarët po i kërkojnë njerëzve të hanë më pak mish pasi paralajmërojnë se bota po përballet me një emergjencë klimatike. Në një punim të botuar ... Read More

Diabetikët duhet t’i shmangen këtyre frutave

24/10/2019

Ka spekulime sipas të cilave diabetikët nuk mund të hanë fruta për shkak të përmbajtjes së lartë të sheqerit. Këto spekulime nuk janë të vërteta ... Read More

Frutat që duhet konsumuar kundër diabetit

24/10/2019

Ka spekulime sipas të cilave diabetikët nuk mund të hanë fruta për shkak të përmbajtjes së lartë të sheqerit. Këto spekulime nuk janë të vërteta ... Read More

Disa persona hanë çfarë duan por kurrë nuk shëndoshen

22/10/2019

Shumë prej neve e njohin dikë që hanë çfarë të dëshiroj dhe përsëri nuk shtojnë peshë fare. Shkencëtarët kanë analizuar trupat e njerëzve që hanë ... Read More

Ja çfarë shtojnë në sallatat e tyre Beyonce, Selena Gomez e Kim Kardeshian

21/09/2019

Modelet dhe yjet thonë se hanë gjithçka. Postojnë foto duke ngrënë hamburger, akullore, mëngjes me vezë e proshutë. Por nëse ka një gjë nga e ... Read More

Zbulohet arsyeja pse disa persona hanë çfarë të duan dhe përsëri mbesin të dobët

02/09/2019

Shumë prej neve e njohin dikë që hanë çfarë të dëshiroj dhe përsëri nuk shtojnë peshë fare. Shkencëtarët kanë analizuar trupat e njerëzve që hanë ... Read More

Pse nuk duhet ngrënë kurrë pas orës 19:00?

27/07/2019

Kardiologët turq kanë paralajmëruar se të rriturit nuk duhet të hanë kurrë darkë pas orës 19:00. Në një person të shëndetshëm, tensioni bie me 10% ... Read More

As dietat e as ushtrimet, vetëm me këto 9 mënyra mund të humbni peshë

26/07/2019

Kur flasim për humbje peshe, ne gjithmonë imagjinojmë personat që duhet të hanë plot fruta dhe perime në pushime mes stërvitjeve të lodhshme.Epo, është e ... Read More

5 ushqimet që duhet të konsumohen në mëngjes për t’i dhënë trurit energji

03/06/2019

Duke qenë se mëngjesi aktivizon metabolizmin, njerëzit që hanë mëngjes priren të kenë një peshë të shëndetshme trupore.Por a e dini se mëngjesi gjithashtu aktivizon ... Read More

Qeveria ka paguar dëmin e Sopotasve

07/03/2019

Ish të dënuarit në rastin Sopoti hanë dëmshpërblyer nga Qeveria. Informacionin e konfirmuan edhe Sopotasit edhe Qeveria. Vlera e dëmit për 6 të dënuar arrijnë ... Read More

Mos bëni panik: Kështu mund ta nxirrni halën e peshkut e cila ju ka ngecur në fyt!

19/02/2019

Shumica e njerëzve e duan peshkun, mirëpo e hanë jo me qejf, madje më së shpeshti për shkak të halave irrituese për të cilat ndonjëherë ... Read More