Tag: Guardiola

Guardiola deklarohet për finalen e Ligës së Kampionëve – aty ku City takohet me Chelsean

07/05/2021

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka folur për finalen e Ligës së Kampionëve. Manchester City do të përballet me Chelsean në kuadër të Premierligës ... Read More

Neymarin e Mbappen para ndeshjes me PSG-në, kjo është deklarata e Guardiolës

27/04/2021

Guardiola flet për Neymarin e Mbappen para ndeshjes me PSG-në. Trajneri i Manchester Cityt Pep Guardiola ka thënë që mënyra se si ta bllokojë Neymarin ... Read More

Guardiola e konfirmon transferin e parë të Barcelonës

26/04/2021

Pep Guardiola e ka pranuar se Eric Garcia do të largohet nga Manchester City në verë dhe do t’i bashkohet Barcelonës. Marrëveshja e qendërmbrojtësit katalonas ... Read More

Guardiola: Ylli i Manchester Cityt drejt Barcelonës

02/03/2021

Guardiola ka thënë se ylli i Manchester Cityt është drejt Barcelonës. Pep Guardiola ka pranuar që Eric Garcia është në rrugën e tij për në ... Read More

Guardiola: Natyrisht që Liverpooli mund ta arrijë Cityn

14/02/2021

Guardiola ka thënë se skuadra e Liverpoolit mund ta arrijë Cityn. Menaxheri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, është shprehur se Liverpooli është ende në “vallen” ... Read More

Lamtumirë Messi, ky pritet të jetë ekipi i ri

10/02/2021

PSG favorit, por Pep Guardiola nuk heq dorë nga Leo Messi. Paris Saint Germain për momentin qëndron në pole-position për të firmosur me Lionel Messin ... Read More

Guardiola e qon në ‘qiell’ këtë futbollist të Cityt pas ndeshjes me Liverpoolin

08/02/2021

Guardiola e komplimenton këtë futbollist të Cityt pas ndeshjes me Liverpoolin. Pep Guardiola i gëzohet formës së shkëlqyer që po kalon Manchester City i tij. ... Read More

“Bombë” në Itali: Guardiola po e merr drejtimin e Milanit

26/01/2021

Ska më dilema, Guardiola transferohet në Serie A. E ardhmja e Pep Guardiolas ka kohë që është qendër diskutimi dhe tashmë duket se destinacioni i ... Read More

Humbja nga Wolves, kjo është deklarata e Guardiolas

06/10/2019

18:29 | 10/06/2019 Pep Guardiola pranon se Manchester City kishte një “ditë të keqe” në humbjen e tyre 2-0 ndaj Wolves, çka i kontribuan Liverpoolit ... Read More

Guardiola: Kjo është skuadra e dytë më e mirë në Evropë

16/08/2019

23:45 | 08/16/2019 Pep Guardiola e ka përshkruar Tottenham Hotspur si skuadrën e dytë më të mirë në Evropë, para përballjes me Manchester Cityn në ... Read More

Guardiola tek Juventus? Flet anëtari i bordit të Man City

23/05/2019

19:29 | 23 Maj 2019 19:29 | 23 Maj 2019 Zëra të shumtë po e qojnë trajnerin e Manchester City, Pep Guardiola, drejt skuadrës së ... Read More

Guardiola takohet me drejtuesit e Juventusit

22/05/2019

0:04 | 22 Maj 2019 00:04 | 22 Maj 2019 Raportet e fundit bëjnë të ditur se trajneri i Pep Guardiola, është takuar me drejtues ... Read More