Tag: Grand

Loriana Kuka e mposht rusen, kalon në gjysmëfinale të Grand Slam

25/10/2020

Loriana Kuka ka kaluar në gjysmëfinalë të Grand Slamit të Hungarisë. Loriana Kuka e ka siguruar një vend në gjysmëfinale të Grand Slamit të Hungarisë, ... Read More

Loriana Kuka kalon në randin e trete të Grand Slamit të Hungarisë

25/10/2020

Loriana Kuka në rundin e tretë të Grand Slamit të Hungarisë. Loriana Kuka ka kaluar në rundin e tretë të Grand Slamit të Hungarisë, pasi ... Read More

Siguron medalje në “Grand Slam”, Distria Krasniqi shkon në finale

23/10/2020

Distria Krasniqi siguron medalje në “Grand Slam”, shkon në finale. Distria Krasniqi është kualifikuar në finale të “Grand Slamit” të Hungarisë. Xhudistja kosovare po dominon ... Read More

Eliminohen Nora Gjakova dhe Flaka Hoxha nga ‘Grand Slami’ të Hungarisë

23/10/2020

‘Grand Slami’ i Hungarisë: Eliminohen Nora Gjakova dhe Flaka Hoxha. Janë eliminuar Nora Gjakova dhe Flaka Hoxha në Grand Slamin e Hungarisë. Të dy xhudistet ... Read More

Akili në formë të mirë, fiton dhe siguron çerekfinalen

13/07/2019

14:13 | 07/13/2019 Akil Gjakova ka siguruar çerekfinalen në ‘Grand Prix 2019’. Xhudisti nga Kosova në një luftë të fortë, ka dalë fitues përballë zviceranit ... Read More

Akil Gjakova prek çerekfinalen në Baku

11/05/2019

12:24 | 11 Maj 2019 12:24 | 11 Maj 2019 Akil Gjakova ka siguruar kalimin në çerekfinale të ‘Grand Slamit’ të Baku. Xhudisti nga Kosova ... Read More

Formula 1: Ndërpriten provat në Azerbajxhan, shkak problemet me pistën

26/04/2019

Grand Prix Azerbajxhan në kuadër të Formula 1 nuk ka filluar ashtu siç ishte planifikuar. Gara e parë që ishte planifikuar për provat, nuk arriti ... Read More

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në Grand Prixin e Turqisë

05/04/2019

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi, ka fituar medaljen e artë në Grand Prixin e mbajtur në Turqi, në qytetin e Antalisë. Luftëtarja nga Kosova ishte konkurrente ... Read More

E papërmbajtshme Distria, fiton me ippon dhe siguron finalen në Turqi

05/04/2019

Distria Krasniqi është kualifikuar në finale të ‘Grand Prix Antalya. Distria Krasniqi është kualifikuar në finale të ‘Grand Prix Antalya. Xhudistja jonë ka arritur ta ... Read More

Përballje Kosovë – Serbi në ‘Grand Prix Antalya’

05/04/2019

Një përballje Kosovë – Serbi vjen nga turneu ‘Grand Prix Antalya’ në xhudo. Xhudistja Distria Krasniqi, që sigurojë çerekfinalen pas fitores me ippon ndaj turkes ... Read More

Distria e fiton me ippon luftën e parë dhe kalon në çerekfinale në Antalia

05/04/2019

Distria Krasniqi ka siguruar kalimin në çerekfinale në Grand Prixin Antalya. Xhudistja nga Kosova e ka fituar luftën e parë në Antalia ndaj turkes Gulkader ... Read More

Sytë kah Turqia, Distria kërkon të artën në ‘Grand Prix Antalya’

05/04/2019

Distria Krasniqi është garuesja e vetme nga Kosova që do të jetë pjesë e Grand Prixit të xhudos që sot (e premte) fillon në Antalia ... Read More