Tag: grabitjes

Zbulohet roli i “Dajës” nga Kosova, lidhja me Admir Muratajn dhe si u thur plani i vjedhjes së miliona eurove në Aeroportin e Tiranës

27/04/2019

Ragip Hajdini nga Kosova dyshohet të jetë një prej organizatorëve të grabitjes spektakolare brenda pistës së Rinasit mesditën e 9 prillit. Në këtë përfundim ka ... Read More

Grupi i grabitjen në Rinas, kishte veprimtari kriminale edhe në Kosovë (Video)

26/04/2019

Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Sandër Lleshaj ka konfirmuar të premten se grupi i grabitjes në Aeroportin e Rinasit kishte pasur veprimtari kriminale edhe në ... Read More

Grabitja në Rinas, guvernatori i Shqipërisë: Të shqetësuar që ngjarje të tilla po përsëriten

23/04/2019

  Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ka reaguar për herë të parë pas grabitjes së miliona eurove në Rinas. Sejko është shprehur i ... Read More

Identifikohen dy nga autorët e grabitjes në Aeroportin e Rinasit

19/04/2019

Janë identifikuar dy nga autorët e super grabitjes së 5.7 milionë eurove në Aeroportin e Rinasit. Report Tv raporton se dy autorët janë identifikuar dhe ... Read More

Vjedhja e bankës në Çair, asnjë gjurmë nga autorët

18/04/2019

Alsat 2019-04-18T15:23:46+02:00 Katër ditë pas grabitjes së armatosur të Bankës NLB, në Çair, asnjë gjurmë nga autorët. Organet kompetente nuk zbulojnë nëse kanë informata por ... Read More

Rrëfehet vëllai i Admir Muratajt që grabiti rreth 10 milionë euro në Aeroportin e Rinasit

16/04/2019

Cen Murataj, vëllai i Admir Muratajt, i cili mbeti i vrarë të martën e kaluar pas grabitjes së miliona eurove në Aeroportin e Rinasit, ka ... Read More

Pas grabitjes “Tutunska Banka”, qetëson klientët

15/04/2019

S A 2019-04-15T13:31:26+02:00 Pas grabitjes së armatosur në filialet e Tutunska Bankës në Çair, paraditen e sotme vjen njoftimi nga e njëjta se klientët e ... Read More

Skema 3D që tregon si ndodhi grabitja në aeroportin e Rinasit (VIDEO)

11/04/2019

News24 ka rindërtuar skemën 3D të grabitjes spektakolare në aeroportin e Rinasit. Ky është momenti kur grupi kriminal i drejtuar nga Admir Murataj, zbarkon i ... Read More

“Njëri u vra pasi ndaloi tek ura për të shpëtuar shokët – ishte edhe një i plagosur”: Banorët dëshmojnë ngjarjen që përcolli vjedhjen në aeroportin e Tiranës (Foto)

10/04/2019

Pas grabitjes së bujshme të Rinasit dhe vrasjes së njërit prej grabitësve, ndërsa ende nuk ka një variant zyrtar për ngjarjen, po qarkullojnë shumë teza ... Read More

Pas grabitjes, ushtria merr kontrollin e Aeroportit të Rinasit

10/04/2019

Pas grabitjes ushtria ka marrë në kontroll të plotë Aeroportin e Rinasit. Lajmin e bën me dije ministrja e Mbrotjes, Olta Xhacka. Xhacka ia faturon ... Read More

Brenda vilës luksoze të grabitësit të vrarë në aeroportin e Rinasit (Foto)

10/04/2019

Admir Nikaj apo Admir Murataj është grabitësi i vrarë të martën pas grabitjes në aeroportin e Rinasit. Viktima është njohur nga bashkëshortja dhe familjarët e ... Read More

Vjedhja e milionave në Aeroportin e Tiranës – bëhet e ditur se si hynë grabitësit deri tek avioni dhe si nisi përplasja me armë me policinë (Foto)

09/04/2019

Detaje të tjera dalin në dritë pas grabitjes së bujshme të ndodhur pasditen e kësaj të marte në aeroportin e Rinasit. Grabitësit kanë hyrë nga ... Read More