Tag: gjen

Milan ‘dridh’ vendin e Ibrahimovicit, gjen zëvendësuesin

14/01/2021

Milan gjen zëvëndësin e Ibrahimovic. Milan është akoma duke menduar për një sulmues për të zëvëndësuar Zlatan Ibrahimovic në qoftë se ky i fundit mungon ... Read More

Maldini ‘peshkon’ te Juventus, po e transferon super mbrojtësin

23/12/2020

Maldini gjen zgjidhje për mbrojtjen, transferohet ish ylli i Juventusit. Paolo Maldini duket se ka zgjedhur opsionin më të mirë për mbrojtjen e skuadrës së ... Read More

Milan gjen në Premier Lig pasuesin e Calhanoglut

21/10/2020

Milani gjen pasuesin e Calhanoglu nëse numri “10” nuk rinovon. Tregu i transferimeve tani ka mbaruar, por Milani po mendon për një kohë të gjatë ... Read More

“Gruaja dhe mami më e mrekullueshme në botë”, Elgiti i bën urimin e veçantë Kleas për ditëlindje

13/07/2020

Më të kompletuar se kurrë e gjen kjo ditëlindje Klea Hutën. Moderatorja shumë e dashur për publikun shqiptar, Klea Huta, feston sot 27-vjetorin e lindjes. ... Read More

Këto 7 gjërat duhet ti bëni çdo të diele

07/06/2020

E hëna shpeshherë na gjen të kapur “mat”. Duke patur në shumicën e rasteve vetëm një ditë pushimi, fillimi i javës vjen si papritur, pa ... Read More

Ina Qato: Dua të mbahem mend për produksionet muzikore, aspiroj edhe kinematografinë

06/02/2020

Egla Xhemali – Një produksion i ri muzikor, në të cilin kushdo e gjen veten.,  “Zbrazëti” një konglomerat ndjesish i punuar bukur që vjen përmes ... Read More

Alarm: Larg domateve nëse vuani nga këto sëmundje

19/12/2019

Domatja njihet si perime me vlera të shumta ushqyese dhe gjen konsumim në çdo stinë të vititNëse e konsumoni atë në formë të papërpunuar kryesisht, ... Read More

Reduktoni përdorimin e rrjeteve sociale, shpëtoni nga depresioni

25/11/2019

Një studim i kryer nga kërkuesit në Universitetin e Pensilvanisë, pretendon se është i pari që gjen një lidhje rastësore direkte mes heqjes dorë nga ... Read More

Dita e mësuesit, 7 marsi edhe këtë vit shënohet me problemet e vjetra

07/03/2019

7 Mars 2019 / 14:59 7 marsi, Dita e mësuesit i gjen mësimdhënësit me plotë vullnet dhe dashuri ndaj profesionit që kryejnë. Por, thuajse të ... Read More

Piatek eklipson Cutronen, Milani ia cakton çmimin e largimit italianit

28/02/2019

Milani thuhet se e vlerëson Patrick Cutronen në 30 milionë euro pasi italiani nuk po gjen hapësira pas transferimit në janar të Krzysztof Piatek. Cutrone ... Read More

Thaçi në Davos: Kosova është shtet i ri, por me potenciale të mëdha

24/01/2019

Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se Kosova është me fat që ka miq dhe gjen dyer të hapura kudo në forumet më të rëndësishme botërore. ... Read More

Reali shfaq interesim për Militaon e Portos

06/01/2019

Mbrojtësi i Portos, Eder Militao, është lojtari i fundit që e gjen vetën në radarin e Real Madridit teksa ai vazhdon të impresionojë të gjithë ... Read More