Tag: gjejnë

Milan – Donnarumma, vjen lajmi i shumë pritur nga Italia

02/04/2021

Donnarumma dhe Milani e gjejnë një mes për t’u mos u larguar falas Gianluigi Donnarumma duket se do të rinovojë kontratën me Milanin. Sipas “Calciomercato”, ... Read More

E pranon Challandes: Kohëra të vështira për Kosovën

10/11/2020

Ndeshjet e nëntorit e gjejnë Kosovën me shumë mungesa të lojtarëve kyç në formacionin startues. Bernard Challandes thotë se ndeshjet e nëntorit po vijnë në ... Read More

Meshkujt ndihen të kërcënuar nga këto femra

04/06/2020

Pavarësisht se pretendojnë të gjejnë gra inteligjente dhe tërheqëse, meshkujt zgjedhin… Herën tjetër që një mashkull do t’ju thotë se i pëlqejnë gratë inteligjente, atëherë ... Read More

“Digjet” Arilena Ara/ Eurovision: Vitin e ardhshëm shtetet të zgjedhin përfaqësues të tjerë

22/03/2020

Organizatorët e Eurovision Song Contest po mundohen të gjejnë një zgjidhje alternative pas konkursi i këtij viti u anulua për shkak të koronavirusit. Edhe pse ... Read More

E diela e Beqarëve’ – dita për të gjetur personin binjak

05/01/2020

Nesër është dita më e madhe e vitit për ata që shpresojnë të gjejnë dikë në internet. E Diela e parë e çdo viti, e ... Read More

A keni probleme me gjumin? Ndryshimi në frymëmarrje mund t’iu ndihmojë

31/07/2019

Shumë njerëz kanë probleme të ndryshme me gjumin dhe ende nuk kanë arritur të gjejnë një metodë, që do ta përmirësonte këtë problem. Gjithsesi sipas ... Read More

Pesë shenjat paralajmëruese të goditjes në tru që nuk duhet t’i injoroni

11/06/2019

Shumë sëmundje shfaqin shenja paralajmëruese, ashtu si shumë të tjera na gjejnë të papërgatitur dhe mund të rezultojnë fatale nëse askush nuk na jep ndihmën ... Read More

Pesë shenjat paralajmëruese të goditjes në tru që nuk duhet t’i injoroni kurrë

11/06/2019

Shumë sëmundje shfaqin shenja paralajmëruese, ashtu si shumë të tjera na gjejnë të papërgatitur dhe mund të rezultojnë fatale nëse askush nuk na jep ndihmën ... Read More

Gjërat më të çmendura që mjekët gjejnë brenda pacientëve

12/04/2019

Mjekët shpeshherë gjatë operimeve gjejnë brenda trupave të pacientave gjëra të çuditshme. Profesionistët mjekësorë në bashkëpunim me mjekët kanë listuar disa nga gjërat që mjekët ... Read More

Ekspertët e arsimit: Kompensimi i orëve është i domosdoshëm, sjellja e SBASHK-ut jo e sinqertë

03/04/2019

MASHT-i dhe SBASHK-u ende nuk kanë arritur të gjejnë një zgjidhje për kompensimin e orëve të humbura, ani pse është thënë se janë afër arritjes ... Read More

Solskjaer insiston që Herrera të qëndrojë

30/03/2019

Ole Gunnar Solskjaer shpreson që klubi dhe Herrera të gjejnë gjuhë të përbashkët pasi e do spanjollin në “Old Trafford”.29-vjeçari është në fundin e kontratës ... Read More

Limaj: Për taksën do të diskutojmë në Prishtinë, duhet të gjendet rruga për dialog

08/01/2019

Edhe Kosova edhe Serbia duhet ta gjejnë rrugën për ta vazhduar dialogun, që të ketë një “situatë normale mes dy shteteve”. Ky është konstatimi i ... Read More