Tag: gjasë

Lamtumirë Arsenal, Mustafi pritet të largohet në janar

25/11/2020

Mustafi pritet të largohet në janar nga Arsenali. Shkodran Mustafi me gjasë do të largohet nga Arsenali para se t’i skadojë kontrata. Mbrojtësi shqiptar me ... Read More

Lëngu i qepës, zgjidhja ideale për pastrimin e organizmit

16/02/2020

Lëngu i qepës është një pije jo shumë e përhapur dhe me shumë gjasë e padëgjuar. Ky lëng ka një përdorim tërësisht mjekësor falë vlerave ... Read More

Si t’i ruani bananet që të mos bëhen të zeza

12/11/2019

Rregulli i parë – me shumë gjasë edhe i vetmi – që duhet ta dini sa i përket ruajtjes së bananeve është që të mos ... Read More

Ushqimet që iu ndihmojnë shëndetin e dhëmbëve

19/09/2019

Shëndeti i dhëmbëve varet shumë edhe nga ushqimi. Njerëzit që e teprojnë me të ëmblat me gjasë do të përballen me rënien e dhëmbëve. Ata ... Read More

Këto ushqime ndihmojnë shëndetin e dhëmbëve

18/09/2019

Shëndeti i dhëmbëve varet shumë edhe nga ushqimi. Njerëzit që e teprojnë me të ëmblat me gjasë do të përballen me rënien e dhëmbëve.Ata që ... Read More

Vërtetohet: Njerëzit optimistë jetojnë më gjatë

27/08/2019

Njerëzit optimistë kanë tendencë të jetojnë më gjatë dhe kanë një gjasë më të madhe ta arrijnë moshën 85-vjeçare. Kjo, sipas një studimi të fundit ... Read More

Personat që jetojnë vetëm rrezikohen nga çrregullimet mendore

06/05/2019

Të rriturit të cilët jetojnë vetëm kanë më shumë gjasë që ta kenë të njëjtin çrregullim mendor, duke përfshirë ankthin dhe depresionin. Ky është përfundimi ... Read More

Jadon Sancho afër kalimit te gjiganti evropian

18/04/2019

Jadon Sancho me shumë gjasë në verë do të largohet nga Dortmundi. Jadon Sancho është duke u kërkuar nga një numër i madh i skuadrave, ... Read More

Icardi e ka gjetur skuadrën e re

14/04/2019

Mauro Icardi me shumë gjasë do të largohet nga Interi në afatin kalimtar të kësaj vere. Mauro Icardi ka kohë që po e kërkon largimin ... Read More

Barcelona ofron një lojtar dhe para për Dybalan

08/04/2019

Paulo Dybala duket se po e shijon sezonin e fundit te Juventus. Paulo Dybala me shumë gjasë do të largohet nga Juventus me të përfunduar ... Read More

A mund të jetojmë 1,000 vjet nëse vazhdimisht i transplantojmë organet vitale?

01/04/2019

Koha është e çmueshme dhe, me shumë gjasë, shumica prej nesh do të mund të jetonim më gjatë nëse do të arrinim të bënim një ... Read More

Pse shoqërueset e nuses vishen njëlloj?

31/03/2019

Me gjasë u kanë ftuar të paktën njëherë si shoqërues dhëndri ose nuseje dhe porosia kryesore ka qenë veshja. Një traditë që ka filluar tani ... Read More