Tag: Giuseppe

Marotta e çon në ‘qiell’ Conten

03/05/2021

Giuseppe Marotta: Conte është një lider i vërtetë. Administratori i Deleguar i Interit, Giuseppe Marotta ka folur për ecurinë e Interit pas fitores së Scudettos. ... Read More

Formacionet e mundshme Inter-Juventus

02/02/2021

Derbi i zjarrtë në Kupën e Italisë, formacionet e mundshme Inter-Juventus. Në Giuseppe Meazza zhvillohet ndeshja e parë gjysmëfinale e Kupës së Italisë ndërmjet Interit ... Read More

Shkëmbimi i madh Dzeko-Sanchez, Marotta jep lajmin e papritur

30/01/2021

Marotta flet për shkëmbimin Dzeko-Sanchez. Drejtori sportiv i Interit, Giuseppe Marotta, ka mbyllur derën për shkëmbimin e futbollistëve. Edin Dzeko është shpallur “persona non grata” ... Read More

Fiorentina shkarkon trajnerin

09/11/2020

Fiorentina e ka shkarkuar trajnerin e skuadrës. Skuadra e Fiorentinës ka shkarkuar trajnerin e tyre Giuseppe Iachini. La Viola pritet të njoftojë vendimin e tyre ... Read More

Interi i pafuqishëm ndaj Lazios

31/03/2019

Lazio e ka mposhtur 1-0 Interin në “Giuseppe Meazza”.Pa një sulmues qendror, me Lautaro Martinezin dhe Mauro Icardit jashtë për këtë ndeshje, Interi nuk ia ... Read More

Inter 2-0 Spal: Notat e lojtarëve, Gagliardini më i miri

10/03/2019

Interi arriti fitore ndaj Saplit me rezultat 2-0 në Giuseppe Meazza. Golat për skuadrën e Luciano Spallettit i shënuan Matteo Politano (68′) dhe Roberto Gagliardini ... Read More

Kryeministri italian Conte kërkon heqjen e taksës

06/03/2019

Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte, të mërkurën ka kërkuar nga Kosova që ta tërheq taksën 100 për qind për mallrat nga Serbia, në mënyrë që ... Read More

Milani dhe Interi janë gati për ndërtimin e stadiumit të ri

04/03/2019

Milani dhe Interi raportohet se po punojnë drejt ndërtimit të një San Siro apo Giuseppe Meazza të ri, i cili do të bazohej në stadiumin ... Read More

Marotta i kundërpërgjigjet Paraticit të Juventusit: Nuk e shesim Icardin, për Dybalan shohim në verë

18/02/2019

Drejtori i Interit, Giuseppe ‘Beppe’ Marotta ka akuzuar ish-bashkëpunëtorin e tij, Fabio Paratici, për deklaratat në lidhje me Mauro Icardin dhe paralajmëroi se do të ... Read More

Spalletti: E vlerësoj që Icardi ishte në stadium, duhet të vinte edhe në zhveshtore

17/02/2019

Interi fitoi me rezultat 2-1 ndaj Sampdoria në Giuseppe Meazza, trajneri Luciano Spalletti është i lumtur me rezultatin, por edhe pse në stadium ishte Mauro ... Read More

Interi pa Icardin edhe ndaj Sampdorias, Spalletti thotë se është për shkak të lëndimit

16/02/2019

Interi pret Sampdorian në Giuseppe Meazza pa Mauro Icardin dhe Keita Balde Diaon. Ndërsa në anën tjetër skuadra nga Genoa udhëton pa Gaston Ramirezin, Jakub ... Read More

Marotta: Rinovimi i Icardit nuk është problem

11/02/2019

Drejtori i Interit, Giuseppe Marotta, ka siguruar edhe një herë tifozët se rinovimi i Mauro Icardit nuk do të jetë problem. Është folur shumë kontratën ... Read More