Tag: Gianluigi

E ardhmja e Donnarummas, më në fund flet edhe Pioli

11/04/2021

Trajneri i AC Milan, Stefano Pioli, ka folur për munësinë e rinovimit të Donnarummas. Gianluigi Donnarumma ende nuk ka rinovuar kontratën e tij me Milanin, ... Read More

Milan në aksion, këta tre portier po i monitoron për ta zëvendësuar Donnarumman

07/04/2021

AC Milan ka tre synime në mendje në rast se duhet të zëvendësojë Gianluigi Donnarumma, sipas një raporti. Nuk ka dyshim se Donnarumma është shumë ... Read More

Milan – Donnarumma, vjen lajmi i shumë pritur nga Italia

02/04/2021

Donnarumma dhe Milani e gjejnë një mes për t’u mos u larguar falas Gianluigi Donnarumma duket se do të rinovojë kontratën me Milanin. Sipas “Calciomercato”, ... Read More

Lamtumirë Milan, Donnarumma po transferohet në Premierligë

02/03/2021

Chelsea kërkon Donarumman. Chelsea po kërkon ta bind portierin e Milanit, Gianluigi Donnarumman për të firmosur parakontratë, të cilën thuhet se italiani e ka në ... Read More

Riola jep detaje për të ardhmet e Donnarummas dhe Ibrahimovicit

11/02/2021

Raiola tregon të ardhmet e Donnarummas dhe Ibrahimovicit. Agjenti i Gianluigi Donnarummas dhe Zlatan Ibrahimovic, Mino Raiola ka folur për të ardhmen e lojtarëve që ... Read More

Milan humb Donnarumman për këtë ndeshje

13/01/2021

Donnarumma i mungon Milanit në çerekfinale të Kupës së Italisë. Gianluigi Donnarumma do mungojë në ndeshjen e radhës të Kupës së Italisë, pas protestave që ... Read More

Milanit i del një problem me Donnarumman, rivali i Serie A ‘pret tek dera’

05/01/2021

Donnarumma nuk rinovon, gjiganti i Serie A ‘pret tek dera’. Nëse Gianluigi Donnarumma nuk do të rinovojë me skuadrën e Milanit atëherë Juventus do të ... Read More

Donnarumma – Milan, lajm fantastik nga Italia

14/11/2020

Tifozët e Milan kanë marrë një lajm të mirë. Gianluigi Donnarumma do të vazhdojë qëndrimin te Milan. Sipas Calciomercato, Gianluigi Donnarumma është afër një marrëveshje ... Read More

Chelsea dorëzohet për Donnarumman

02/11/2020

Chelsea e ka përjashtuar veten nga vrapimi për të gjetur portierin e Milanit Gianluigi Donnarumma. Rossonerët përballen me një situatë të ndërlikuar në lidhje me ... Read More

Donnarumma i jep një lajm të madh Milanit

30/10/2020

Donnarumma pranon kontratën e re nga “Kuqezinjtë”. Gianluigi Donnarumma dhe Milani po vazhdojnë bisedimet për vazhdimin e kontratës. Sipas mediave italiane, menaxheri i lojtarit Mino ... Read More

Donnarumma po kërkohet nga gjiganti i futbollit evropian

29/10/2020

Gjiganti i futbollit evropian kërkon transferimin e Donnarumma. Gianluigi Donnarumma mund të ndryshojë skuadër në vitin e ardhshëm. Sipas ‘Corriere Della Sera’, Paris Saint Germain ... Read More

Gabimi i Donnarummas ia humb Milanit tri pikë

30/03/2019

Portieri i Milanit, Gianluigi Donnarumma, e bëri një gabim në fillim të ndeshjes, që në fund i kushtoi Milanit me tri pikë.Sampdoria arriti të sigurojë ... Read More