Tag: Gara

Reali heq dorë nga ylli norvegjez

03/04/2021

Real Madridi heq dorë nga Haalandi. Real Madridi është tërhequr nga gara për shërbimet e Erling Haalandit. Sipas të përditshmes spanjolle “AS”, drejtuesit e klubit ... Read More

Real Madridi – Haalandi, ndodh me e keqja

03/04/2021

Real Madridi është tërhequr nga gara për shërbimet e Erling Haalandit. Sipas të përditshmes spanjolle “AS”, drejtuesit e klubit kanë hequr dorë për t’i siguruar ... Read More

Messi – Manchester City, lajm i papritur nga Anglia

31/03/2021

Manchester City duket se është tërhequr nga gara për shërbimet e sulmuesit të Barcelonës, Lionel Messi. Sipas Sport, klubi anglez është i bindur që Messi ... Read More

Liverpool përfundon në top katërm, parashikimi i ri nga superkompjuteri

22/03/2021

Parashikimi i fundit i bërë nga superkompjuteri. Gara për titullin e Premierligës ndoshta ka përfunduar, por ‘lufta’ për top katër do vazhdojë deri në ditën ... Read More

Juventus dhe Barcelona në garë pë mbrojtësin veteran

10/02/2021

Gara për mbrojtësin, duel Barcelona-Juventus në merkato. Skuadra e Juventusit ka hedhur sytë kah merkatoja pasi kërkon transferimin edhe të një mbrojtësi tjetër dhe tashmë ... Read More

Man Utd hyn në garë për talentin francez

20/11/2020

United ka hyrë në garë për Camavingan. Gara për të nënshkruar me talentin e njohur francez, Eduardo Camavinga nga Rennes, po bëhet gjithnjë e më ... Read More

‘Zbulimi i hershëm i COVID-19’/ Gjermanët po trajtonë qentë e ushtrisë për nuhatjen e virusit

28/07/2020

Gara për prodhimin e një vaksine efektive kundër koronavirusit po vazhdon. Ekspertët pajtohen se derisa të prodhohet një vaksinë, masat më të mira kundër koronovirusit ... Read More

Kështu duket renditja për Këpucën e Artë në fazën finale të sezonit

04/05/2019

8:41 | 4 Maj 2019 08:41 | 4 Maj 2019 Kampionatet elitare në Evropë kanë hyrë në fazën finale të sezonit, dhe gara për Këpucën ... Read More

Allegri takohet me Agnellin, projektohet Juventusi i sezonit të ri

26/04/2019

Në Serinë A vazhdon gara e fortë për arritjen e objektivave, sidomos për zonën Champions, ndërkohë që Juventusi, i shpallur matematikisht kampion i Italisë, ka ... Read More

Për herë të parë në Kosovë do të mbahet gara e Auto-sportit në kategorinë e femrave

22/04/2019

Për herë të parë në Kosovë do të mbahet gara e Auto-sportit në kategorinë e femrave Kampionati i Kosovës në auto sport sivjet ka nisur ... Read More

Mbappe nuk shfrytëzon mungesën e Messi – Ja si duket gara për ‘Këpucën e Artë’

15/04/2019

Mbappe nuk shfrytëzon mungesën e Messi – Ja si duket gara për ‘Këpucën e Artë’ Gara për ‘Këpucën e Artë’ do të jetë shumë interesante ... Read More

Statistikat tregojnë se CR7 është ‘njëshi’ në Ligën e Kampionëve

11/04/2019

Cristiano Ronaldo ka dëshmuar edhe njëherë se Liga e Kampionëve është gara e tij e preferuar. Portugezi ka shënuar një gol të bukur në barazimin ... Read More