Tag: gabim”

Disa prej aparateve që edhe pse nuk i përdorni konsumojnë energji

28/05/2020

Ju mendoni se duke mos i shfrytëzuar, nuk po harxhoni energji, por në fakt e keni gabim. Disa pajisje vazhdojnë të harxhojnë energji edhe pasi ... Read More

6 sekretet e femrave që nuk kanë celulit

30/07/2019

Që të mos bëni edhe këtë vit të njëjtin gabim po ju sjellim disa sugjerime…Përpiquni të zbatoni të paktën 4 prej tyre… 1. Në vend ... Read More

E mbani shalqirin në frigorifer, nuk mund ta paramendoni çfarë gabimi bëni

03/07/2019

E doni shalqirin e ftohur? Nëse e vendosni në frigorifer bëni gabim shumë të madh. Ministria e Bujqësisë në Amerikë e ka dëshmuar këtë.Shkencëtarët kanë ... Read More

E mbani shalqirin në frigorifer? Nuk mund ta paramendoni se çfarë gabimi bëni

01/07/2019

E doni shalqirin e ftohur? Nëse e vendosni në frigorifer bëni gabim shumë të madh. Ministria e Bujqësisë në Amerikë e ka dëshmuar këtë. Shkencëtarët ... Read More

Mjeku këshillon të madh e të vogël: Mos flini më kurrë nga ana e djathtë! Mësoni arsyen

21/06/2019

Për ju që mendoni se nuk ka rëndësi ana nga e cila flemë, e keni gabim. Këshilla e doktorëve është kjo: Flini gjithmonë nga ana ... Read More

Veseli: Brovina ka bërë një gabim të madh, por unë besoj që e ka bërë pa dashje

17/05/2019

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka thënë se deputetja Flora Brovina ka bërë gabim të madh por ka qenë pa qëllim. Në një konferencë për ... Read More

Nurellari: Në Kosovë kishte pritje të ekzagjeruara për Samitin e Berlinit (Video)

01/05/2019

Këshilltari i kryekuvendarit Kadri Veseli, Adri Nurellari ka thënë se është gabim që për pa aftësinë tonë të presim që çështjet të na zgjidhte Samiti ... Read More

Osmani: Hashim Thaçi ende po e konsideron Kosovën “konflikt të ngrirë” (Video)

30/04/2019

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Vjosa Osmani ka thënë është gabim që politikanët e Kosovës ta përmendin shprehjen “konflikt i ngrirë” për vendin tonë. ... Read More

Gabimi i Donnarummas ia humb Milanit tri pikë

30/03/2019

Portieri i Milanit, Gianluigi Donnarumma, e bëri një gabim në fillim të ndeshjes, që në fund i kushtoi Milanit me tri pikë.Sampdoria arriti të sigurojë ... Read More

Në këtë shtet të Evropës mund të paguheni 2000 euro pa punuar asgjë

25/03/2019

Ju jeni gabim! Nëse ju pëlqen ideja për të fituar një rrogë, dhe mos bëni asgjë, shikoni këtë reklamë pune në Suedi. Projekti eksperimental, i ... Read More

Dymijë euro pagë “pa punuar” asgjë në Suedi (Foto)

12/03/2019

A mendoni se një punë ideale nuk ekziston? Ju jeni gabim! Nëse ju pëlqen ideja për të fituar një rrogë, dhe mos bëni asgjë, shikoni ... Read More

Abdixhiku: Do të ishte gabim nëse Isa Mustafa do ta refuzonte Thaçin për takim (Video)

28/02/2019

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku ka thënë se do të ishte gabim nëse mbrëmë Isa Mustafa do ta refuzonte takimin me ... Read More