Tag: futen

Familjarët e pacientëve me koronavirus po flenë në oborrin e QKUK’së

08/07/2020

Familjarët e pacientëve të shtrirë në Klinikën Interno nuk lejohen të futen Brenda. Janë shtrirëpër të pushuar. Kjo hapsirë e QKUK-së, tani për ta është ... Read More

Nuk ka njeri që nuk e ka pare këtë cipë të bardhë në vezë, por çfarë është në të vërtetë ajo

21/11/2019

Vezët janë një nga ushqimet më të shëndetshme që mund të ekzistojnë dhe futen në familjen e ushqimeve të quajtura “superfood”, për shkak të vlerave ... Read More

Kjo është arsyeja që shkakton rënien e menjëhershme të flokëve

16/10/2019

Shëndeti i mirë i organizmit pa dyshim që reflektohet edhe në pamjen e jashtme të tij. Këtu futen sigurisht flokët e shëndetshëm apo lëkura e ... Read More

OBSH nis fushatë masive të vaksinimit kundër fruthit në Kongo

26/09/2019

Mbi 800,000 fëmijë do të futen në planin për vaksinim në Republikën Demokratike të Kongos, ku shpërthimi i fruthit ka lënë mbi 3,500 njerëz të ... Read More

Rreziku nga sulmi në zemër, shmagni kontaktin direkt me ujin e ftohtë

20/07/2019

Gjithmonë gjatë periudhës së plazhit janë të shumtë personat që humbasin jetën kur futen në det, për shkak të kontaktit të menjëhershëm me ujin e ... Read More

Shitjet e Huaweit bien për 40 për qind

25/06/2019

Që kur Shtetet e Bashkuara e futën në listën e zezë, Huawei ka pësuar shumë, gjatë muajve të fundit. Shefi i kësaj kompanie, Ren Zhengei, ... Read More

MVJ, këngëtari i ri në muzikën shqiptare që po pritet mirë nga publiku

19/03/2019

Në tregun muzikor çdo herë e më shumë po njoftohemi me emra të rinj që po i futen muzikës, me dëshirën për tu bërë këngëtarë ... Read More

Genoa – Juventus, formacionet zyrtare: Allegri e pushon Ronaldon

17/03/2019

Genoa do të jetë nikoqir i Juventusit në javën e 28-të në Serie A. Vendasit futën në këtë takim për të marrë maksimumin e pikëve, ... Read More

OKC pëson humbje befasuese te Palicans

15/02/2019

Oklahoma City Thunder ka pësuar humbje befasuese në udhëtim tek New Orleans Pelicans. Thunder u futën në këtë takim pas një serie të mirë ku ... Read More

Pse tradhtojnë meshkujt? Disa arsye që (nuk) kanë kuptim!

04/02/2019

Ka shumë arsye pse meshkujt tradhtojnë dhe futen në këto lloj aventurash, mirëpo në fund gjithçka mund të kthehet në ‘boomerang’ që shkatërron lidhjen dhe ... Read More

Shërbyesit civilë të komunës së Prishtinës, hyjnë në grevë të përgjithshme

30/01/2019

Këshilli grevist i shërbyesve civilë në Komunën e Prishtinës ka bërë me dije se nga nesër do të futen në grevë të përgjithshme. Kjo është ... Read More

Flasin estrada: Çfarë ka që nuk shkon me tregun muzikor sipas tyre?

02/01/2019

Estrada Shqiptare çdo herë e më shumë zgjerohet me artistë të rinj që i futen muzikës. Mirëpo publikimi i projekteve të shpeshta, në të shumtën ... Read More