Tag: futboll

Kjo ishte koha kur Maldini e kishte parashikuar saktë pasuesin e tij në futboll pas vitit 2009

13/01/2021

Koha kur Maldini e kishte parashikuar saktë pasuesin e tij në futboll pas vitit 2009 – legjenda kishte zgjedhur Sergio Ramosin. Ikona e Milanit kishte ... Read More

Reagim i çuditshëm i Peles për vdekjen e Maradonës

25/11/2020

Pele për Maradonën: Një ditë do të luajmë futboll së bashku në qiell. Legjenda braziliane e futbollit, Pele, ka reaguar pas vdekjes së Diego Armando ... Read More

Kthesë e madhe, Boban shumë afër të bëhet drejtor i skuadrës së Serie A, rivalit të Milanit

25/10/2020

Ish-drejtori i Milanit, Zvonimir Boban është pranë rikthimit në futboll. Kroati u shkarkua nga Milani në mars të këtij viti, pasi e kishte kritikuar drejtorin ... Read More

“Si çdo rrugëtim dhe ky e ka një fund…”,  ish-kapiteni Mavraj largohet zyrtarisht nga kombëtarja shqiptare

23/08/2020

E ndërsa Shqipëria duket se është në rrugë të mbarë në futboll, referuar edhe ndeshjeve që priten të luhen në shtator, një aset goxha i ... Read More

FIFA studion formulën e re, Covid-19 ndryshon rregullat e futbollit

06/05/2020

Një ndryshim të madh mund të sjellë Covid-19 në mënyrën e të luajturit futboll për pjesën e mbetur të këtij sezoni. Mirëpo, mund të ketë ... Read More

Loran Shehu/ Nga Italia në Zvicër, futbollisti: Ëndrra ime është Kombëtarja

22/02/2020

Rrëfimi i sportistit për ëndrrën në futboll dhe eksperienca jashtë kufijve – Loran Shehu: Kosova dhe Shqipëria janë skuadra më lart se të tjerat Bota ... Read More

Kosova në mes të kombëtareve të mëdha: Kombëtarja më e re sfidon madhështinë e saj

08/09/2019

16:55 | 8 Shtator 2019 Mali i Zi - Kosova 16:55 | 8 Shtator 2019 Sukseset e Kombëtares së Kosovës në futboll janë bërë trend ... Read More

Të shohësh futboll të bën mirë

17/08/2019

Sezoni i ri në futboll është në prag dhe nuk ka lajm më të mirë për të pasionuarit, se sa të dinë që të shohësh ... Read More

Vera e vërtetë po fillon, futbolli po rikthehet

01/08/2019

15:41 | 1 Gusht 2019 15:41 | 1 Gusht 2019 Fundi i pritjes së gjatë pa futboll konkurrues po shkon drejt fundit. Tifozët e futbollit ... Read More

Suedia fiton medaljen e bronztë në Kupën e Botës, kontribut i madh nga Kosovare Asllani

06/07/2019

18:54 | 07/06/2019 Kombëtarja e vashave të Suedisë në futboll ka arritur një sukses mjaft të madh në Kupën e Botës. Suedezet ia dolën që ... Read More

Superliga e Kosovës sot me katër ndeshje interesante, luftohet për mbijetesën

05/05/2019

9:59 | 5 Maj 2019 09:59 | 5 Maj 2019 Superliga e Kosovës në futboll do të vije sot me katër ndeshje jashtëzakonisht interesante. Në ... Read More

Ndërhynë brutalisht në kundërshtarin, ia thyen këmbën në dy vende

03/05/2019

Një nga ndërhyrjet më brutale viteve të fundit në futboll është parë në Bolivi. Në ligën vendase të këtij vendi, në ndeshjen e xhiros së ... Read More