Tag: fshatit

U ndërruan në djep, shoqet e mira e zbulojnë pas 28 vitesh

25/08/2020

Disa dyshime, më pas e vërteta, ndonëse banorët e fshatit të Kichanovo, në Rusi i kishin shfaqur më parë aludimet e tyre. Ekaterina ishte shumë ... Read More

Të gjithë në plazh, por Saimir Tahiri zgjedhë të pushojë në fshatin e origjinës

02/08/2020

Kjo fundjavë i ka gjetur thuajse buzë detit. Por ka pasur dhe nga ata që kanë zgjedhur turizmin e fshatit, për të eksploruar më shumë. ... Read More

Gjendet kërpudha me peshë prej 5.5 kg

30/05/2020

Një banor i fshatit të vogël Ilic, afër qytetit lindor Erzincan të Turqisë, mbeti i habitur kur gjeti kërpudhën me peshë prej 5.5 kilogramëve. Fatih ... Read More

Banorët ua ndaluan turistëve fotografimin e fshatit, sepse është tepër i bukur

30/05/2020

Banorët e Bergenit në Zvicër kanë vendosur t’ua ndalojnë turistëve fotografimin e fshatit, nga shkaku se ai është tepër i bukur, raportojnë mediet, transmeton InfoKosova. ... Read More

“Njeriu i vdekur” shfaqet në funeralin e tij

06/08/2019

Banorët e fshatit Godmiaha në Kenia, u tronditën kur një 38-vjeçar që ata besuan se kishte vdekur dhe ishte gati të varrosej u rishfaq në ... Read More

Thaçi për masakrën e Lybeniqit: Krimet e tilla nuk harrohen, as nuk vjetrohen

25/05/2019

Presidenti Hashim Thaçi, ka përkujtuar 21 vjetorin e masakrës së fshatit Lybeniq të Pejës, nga forcat policore dhe ushtarake serbe. Thaçi në një postim të ... Read More

Gjakova shënon Ditën e Dëshmorëve

17/05/2019

Gjakova sot shënon Ditën e Dëshmorëve si dhe 20-vjetorin e çlirimit të fshatit Shqiponjë. Me këtë rast, sot do të nderohen të gjithë të rënët ... Read More

Librazhd, gjendet një person i mbytur në liqen

04/05/2019

Në liqenin e fshatit Fush- Studë të Librazhd është gjetur një shtetas i mbytur. Nga veprimet e para rezultoi se trupi i përket shtetasit I.L., ... Read More

MASHT-i ndan sërish mjete për shkollën në Busavatë të Kamenicës, kompania kontraktuese nuk i mbaroi punimet në kohë (Video)

03/05/2019

Shkolla e fshatit Busavatë të Komunës së Kamenicës, ka dy vite që ka filluar punimet ndërsa së fundi kompanisë kontraktuese i ka skaduar afati i ... Read More

Përkujtohen dëshmorët e lagjës Gashani të fshatit Tërstenik (Video)

30/04/2019

Me rastin e 20 vjetorit të rënies së dëshmorëve dhe martirëve të lagjes Gashani të fshatit Tërstenik është mbajtur ceremoni përkujtimore nën patronatin e Kuvendit ... Read More

Vritet babai dhe djali në hyrje të fshatit Sllupçan (FOTO)

22/04/2019

S A 2019-04-22T12:04:04+02:00 Babai dhe djali i tij 8 vjeçar janë gjetur të vdekur në automjet në afërsi të fshatit të komunës së Likovës, Sllupçan. ... Read More

Vrasje misterioze në Opajë të Likovës

22/04/2019

Alsat 2019-04-22T01:15:20+02:00 Rreth orës 21:00 në fushat e fshatit Opajë të Komunës së Likovës janë gjetur dy trupa pa jetë. Njëra nga kufomat është e ... Read More