Tag: formacionin

Lojtari i njohur shqiptar në formacionin e javës në Turqi

14/04/2021

Futbollisti shqiptar në formacionin e javës në Turqi. Vijon momenti i shkëlqyer për Endri Çekiçin në futbollin turk. Pas Gentian Selmanit një tjetër lojtar shqiptar ... Read More

Zbulohet formacioni startues i Suedisë, a do të jetë nga minuta e parë Ibrahimoviç?

28/03/2021

Mediat suedeze zbulojnë formacionin ndaj Kosovës, aty është Ibrahimovic Sonte Kombëtarja e Kosovës do të takohet me Suedinë për të zhvilluar ndeshjen në kuadër të ... Read More

Ndeshja me Spezian, Pioli merr lajmin e mirë nga Milan

13/02/2021

Simon Kjaer mund të kthehet në formacionin startues të Milanit kundër Spezia, pasi trajneri Stefano Pioli do të udhëtojë pothuajse me një skuadër të plotë ... Read More

Publikohet formacioni më i mirë i vitit nga UEFA, nuk mungojnë surprizat

21/01/2021

Në faqen e saj zyrtare, UEFA ka publikuar formacionin më të mirë për vitin 2020. Lojtarët janë zgjedhur pas votimit të tifozëve, ku mësohet se ... Read More

Ibrahimovic zgjedh formacionin më të mirë në histori të futbollit

27/12/2020

Ibrahimovic zgjedh formacionin më të mirë në histori të futbollit, befason me përzgjedhjen duke lënë jashtë tij Messin e Ronaldon. Zlatan Ibrahimovic është njëri nga ... Read More

Ky është formacioni i vitit për meshkuj nga FIFA

17/12/2020

FIFA tregon formacionin më të mirë të meshkujve. FIFA ka zgjedhur formacionin më të mirë në kategorinë e meshkujve Ky formacion ka më se shumti ... Read More

‘Dora e hekurt’ e Piolit, ndryshon formacionin ndaj Celtic

03/12/2020

Pioli ndryshon formacionin ndaj Celtic dhe i jep pushim disa titullarëve. Kthimi i Stefano Pioli dhe dëshira e fortë për të mbyllur diskutimin kualifikues nesër, ... Read More

Ronaldo dhe Messi në listën e ngushtë për formacionin e vitit

01/12/2020

Statistikat e Ronaldos dhe Messit në listën e ngushtë për formacionin e vitit. UEFA e ka publikuar listën e ngushtë me 50 futbollistë, të cilët ... Read More

E pranon Challandes: Kohëra të vështira për Kosovën

10/11/2020

Ndeshjet e nëntorit e gjejnë Kosovën me shumë mungesa të lojtarëve kyç në formacionin startues. Bernard Challandes thotë se ndeshjet e nëntorit po vijnë në ... Read More

Sot ndeshja me Crvena Zvezda, ja formacioni i mundshëm i Tiranës

25/08/2020

Emanuel Egbo preferoi të mbajë të fshehtë formacionin për ndeshjen kundër Crvena Zvezda për raundin e dytë eliminator të Champions League. Edhe në seancën e ... Read More

Solskjaer tregon pse Pogba mungon kundër Arsenalit

01/01/2020

20:45 | 1 Janar 2020 20:45 | 1 Janar 2020 Mungesa e Paul Pogbas në formacionin e Manchester United për derbin kundër Arsenal ka krijuar ... Read More

Formacioni më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

26/11/2019

12:57 | 11/26/2019 UEFA ka zbuluar formacionin më të mirë në histori të Ligës së Kampionëve. Kriter për përzgjedhjen e formacionit, janë përfshirjet e futbollistëve ... Read More