Tag: flokët

Me këto metoda efikase mund ti rritni flokët shpejtë

05/01/2021

Flokët i shtohen listës së gjatë të trajtimeve të cilave duhen bërë për t’u dukur të shëndetëshëm. Njeriu lind me rreth 100,000 folikula në kokë ... Read More

Engji befason me dukjen, kështu duket me trenerka e me flokët bisht

31/12/2020

Me trenerkat e flokët bisht kështu duket Engji në shtëpi. Në skenë mundohet ta japë maksimumin rreth pamjes. Çdo herë e shohim të kuruar e ... Read More

A e kini ditë se uji i orizit përdoret edhe për diqka tjetër

10/11/2020

Uji i orizit ka shumë përfitime, për flokët, fytyrën dhe lëkurën tuaj në përgjithësi. Ja se si mund ta përdorni dhe si ta përgatisni. Orizi ... Read More

Kjo është zgjidhja e duhur për flokët pa yndyrë

29/10/2020

Flokët e yndyrshëm mund të kthehen në një bezdi shumë shpejt, dhe këto këshilla do të iu kursejnë mundin dhe kohën. Edhe pse për flokët ... Read More

Ja disa ide si ti preni flokët tani në dimër

27/10/2020

Shumë mendojnë se vjeshta dhe dimri janë koha kur flokët tona vijnë vërtet në vete. Në vend se t’i kapim, mund ti lëmë ato të ... Read More

Bekuar qoftë shoqja që më mësoi këtë recetë: Më shpëtoi…

22/10/2020

Kur shohim se floket na bien ne toke te gjithe te gjithe stresohemi. Renia e 50-100 fijeve floku ne dite eshte normale. Por mund të ... Read More

Si ta hiqni yndyrën në flokë?

14/07/2020

Gratë dhe vajzat nuk dëshirojnë që kur dalin për shëtitje, flokët t’i kenë të palara pasi mendojnë që nuk duken bukur. Kjo tendencë e pastrimit ... Read More

Receta e vetme që parandalon rënien e flokëve

30/06/2020

Të të bien flokët është diçka normale që prek çdokënd në faza të caktuara të jetës. Regjimi ushqimor i varfër, përdorimi i produkteve të pakontrolluara ... Read More

Që të kemi flokë të shëndetshme sa shpesh duhet të lajmë kokën

10/06/2020

Ne dikur mendonim se të lanim flokët çdo ditë ose çdo dy ditë ishte një norma që duhej ndjekur, por tani me shpikjen e shampos ... Read More

Sa herë duhet të lajmë kokën që të kemi flokë të shëndetshëm?

07/06/2020

Ne dikur mendonim se të lanim flokët çdo ditë ose çdo dy ditë ishte një norma që duhej ndjekur, por tani me shpikjen e shampos ... Read More

Trajtimet e thjeshta natyrore për hidratimin e duhur të flokëve

31/05/2020

Flokët e thatë janë një problem që prek shumë njerëz, shpesh për disa arsye, flokët janë pa shkëlqim. Kjo ndodh si për shkaqe të jashtme, ... Read More

Uji i hudhrës, përfitimet e mëdha për shëndetin në vetëm 15 ditë

25/04/2020

Shumë njerëz përdorin ujin e hudhrës për të forcuar flokët, parandaluar rënien e tyre dhe ushqyer ato. Hudhra është një nga përbërësit më të përdorur ... Read More