Tag: flini

Një gotë verë sa një orë në palestër

23/06/2021

Një gotë verë ose maksimumi dy, para se të bini të flini në darkë, mund të ndihmojë për të humbur peshë duke qenë se është ... Read More

Maskë e thjeshtë që zbeh rrudhat dhe ngadalëson plakjen

04/02/2021

Sot në mbrëmje, mos flini pa bërë një maskë si kjo. Me kalimin e viteve dhe me shfaqjen e rrudhave të para në fytyrë, të ... Read More

Keni probleme me gjumin? – Ja si të flini brenda një minute

08/11/2020

Si të flini brenda një minute. Problemet e gjumit janë diçka mjaftë e shpeshtë për të gjithë, e veçanërisht kur kemi ndonjë situatë stresuese. Nëse ... Read More

Zgjoheni natën? Ora kur ju del gjumi tregon shkakun

21/07/2020

Nëse natën zgjoheni në kohë të njëjtë ose megjithatë nuk mund të flini, zbuloni shkakun e vërtetë dhe mësoni se çfarë porosie ju dërgon tru.pi ... Read More

Çfarë i ndodh trupit nëse flini të uritur

20/07/2020

Të dhënat e AgroWeb.org tregojnë se nëse flini të uritur, atëherë po dë mtoni organizmin. Sipas këtyre të dhënave janë një sërë dë.mesh që gjumi ... Read More

Arsyet që të ndaloni të flini me flokë të lagura

07/06/2020

Nëse flini me flokë të lagura do të krijojë efekte anësore. Nëse bëni banjë natën disa nga efektet anësore mund të ju bëjnë të ndërroni ... Read More

Nëse flini shumë, mund të keni probleme serioze me zemrën

11/12/2019

Hulumtimet e reja tregojnë se nëse flini shumë, mund të keni probleme serioze në zemër.Një studim i botuar në revistën “European Heart” zbuloi se njerëzit ... Read More

Tri arsyet kryesore pse duhet të flini me çorape

10/12/2019

Çorapet ju ndihmojnë që të flini sa më mirë. Ato ngrohin këmbët dhe enët e gjakut në shputa do të zgjerohen dhe kështu truri do ... Read More

Ushqimet që duhet konsumuar para gjumit

25/10/2019

Disa ushqime nuk duhet të konsumohen para se të flini Pagjumësia apo çrregullimet e gjumit ndikojnë negativisht në rutinën tonë të përditshme, na bëjnë më ... Read More

Ja pse duhet ta mbani një kokërr hudhër nën jastëk

07/10/2019

Nëse vendosni një hudhër nën jastëk gjatë natës kur flini atëherë, do t’I keni këto përfitime:Mbanë larg mushkonjat dhe insektet e tjera- hudhra është një ... Read More

Pse ndjehemi gjatë gjithë kohës të lodhur?

28/09/2019

Ekziston një ide kulturore se nëse flini për një kohë të gjatë, për gjatë natës do ju bëj më dembel dhe më të lodhur, por ... Read More

Çfarë ndodh me trupin tuaj kur flini 8 orë gjumë?

10/08/2019

Një studim tregon se të flini 8 orë çdo ditë nuk është luks, por njëra prej pjesëve më të shëndetshme të rutinës.Mungesa e gjumit mund ... Read More