Tag: fitoi

Tjetër sukses i Kosovës në xhudo, Distria Krasniqi e para në botë

15/01/2021

Distria Krasniqi fitoi medaljen e artë në Mastersin e Dohas. Kjo i siguroi asaj 1800 pikë olimpike, të cilat i ndihmuan për rangim më të ... Read More

E mposhti Messin për çmimin lojtari i shekullit, Ronaldo thotë se talenti nuk mjafton

27/12/2020

Ronaldo mposhti Messin për çmimin lojtari i shekullit. Cristiano Ronaldo fitoi çmimin e lojtarit të shekullit nga Globe Soccer Awards, duke mposhtur kështu Lionel Messin ... Read More

Refuzoi bashkëpunimin me Fifin, Capital T zbulon arsyen: S’ka qenë e duhura…

16/12/2020

Këngëtarja Filloreta Raçi, e njohur si ‘Fifi’  fitoi zemrat e publikut, duke u kthyer dhe në një ndër artistet më të dashura dhe këngët e ... Read More

Fitorja e Shqipërisë ndaj Bjellorusisë/ Meta: Urime kuqezinjve për shpirtin luftarak

18/11/2020

Shqipëria fitoi sot në përballje ndaj Bjellorusisë, me rezultatin 3-2, duke dalë në vendin e parë në grup. Meta, i ulur në pankinën kryesore të ... Read More

I humbi dy penallti ndaj Zvicrës, çka po ndodh me Ramosin?

14/11/2020

Çfarë po ndodh me Ramosin? Spanja arriti që në minutën e fundit të ndeshjes të fitoi një pikë ndaj Zvicrës (1 – 1). Mirëpo, ajo ... Read More

“Korona nuk është shaka”, Alketa Vejsiu rrëfen për herë të parë simptomat e infektimit me Covid-19

06/11/2020

Moderatorja e njohur Alketa Vejsiu fitoi betejën me koronavirusin para një muaji. Moderatorja qëndroi e izoluar prej 14 ditësh në shtëpinë e saj, teksa së ... Read More

Khabib flet pas titullit: Alhamdulillah, Zoti më dha gjithçka – bëhu i afërt me prindërit sepse të nesërmes nuk i dihet

25/10/2020

Khabib Nurmagomedov fitoi ndaj Justin Gaethje në natën e UFC 254 dhe kështu vazhdoi të jetë kampion i padiskutueshëm në kategorinë e peshave të lehta. ... Read More

Njeriut që fitoi 315 milionë dollarë në llotari: “Më mirë ta grisja biletën se këto çka më ndodhën mua”

06/10/2020

Ai fitoi plot 315 milionë dollarë në llotari, por më pas shumë të këqija i ndodhën në jetë. Atij i dogjën shtëpinë, ndërsa ka humbur ... Read More

Portierja e Vllaznisë luajti në finale shtatzënë dhe në fund ngriti lart… trofeun

31/07/2020

Vllaznia fitoi Kupën pasi mundi Apoloninë dhe hyri në histori  pasi e fitoi për herë të shtatë rradhazi Kupën. Në “Elbasan Arena Kupën skuadrës shkodrane ... Read More

Transformimi i Eduart Ndocajt. Ish-deputeti humb peshë në mënyrë drastike, ja imazhi i ri

11/07/2020

Eduart Ndocaj hyri në skenën politike me nofkën “Kaubojsi”. Deputeti ndryshe, fitoi menjëherë zemrat e publikut, më shumë sesa për bindjet e tij në politikë, ... Read More

Gruaja fitoi lotarinë gjatë divorcit, mban paratë veç për vete

10/06/2020

Një grua që fitoi 2.1 milionë euro në lotari gjatë periudhës së shkurorëzimit, nuk e ka obligim që ta ndajë këtë shumë me ish-burrin e ... Read More

Aktorja turke e ‘Mrekullia në qelinë numër 7’ fanse e Tunës, këngëtarja i premton t’i këndojë gjithë albumin

21/05/2020

Nisa Sofiya, vajza e vogël e cila fitoi zemrat e të gjithëve me rolin e Ovës në filmin “Mrekullia në qelinë numër 7” duket se ... Read More