Tag: Fitimi

Conte për titullin: Interi ia pa hajrin investimit tek unë

08/05/2021

Antonio Conte ia doli të rikthejë Interin te fitimi i titullit kampion pas plot 11 viteve. Zikaltrit zhvilluan një sezon fantastik, në fazën e dytë ... Read More

Një zviceran fitoi 228 milionë franga në lotari

28/02/2021

Është fitimi më i madh që një zviceran ka realizuar ndonjëherë që kur është lansuar Euromillions si llotari transnacionale, në vitin 2004. Një zviceran theu ... Read More

Aubameyang: Unë mund ta fitoj Këpucën e Artë të Premierligës

04/05/2019

9:13 | 4 Maj 2019 09:13 | 4 Maj 2019 Sulmuesi i Arsenalit, Pierre-Emerick Aubameyang, ka deklaruar se fitimi i Këpucës së Artë në sezonin ... Read More

Ter Stegen: Liga e Kampionëve është synimi i madh i Barcelonës

01/03/2019

Portieri gjerman, Marc-Andre Ter Stegen ka zbuluar se fitimi i Ligës së Kampionëvë është synimi kryesor i Barcelonës në këtë sezon. Barcelona u eliminua sezonin ... Read More

Nga Meryl Streep te Marlon Brando, 40 aktorët që e kanë fituar së paku një Oscar

15/02/2019

Për shumicën e aktorëve, fitimi i Oscarëve prestigjioz është kulmi i karrierës dhe diçka që përpiqet për tërë jetën. Megjithatë, vetëm një çmim i tillë ... Read More

Pesë aktorët e famshëm që kanë fituar çmimin e artistit më të mirë dhe më të keq

28/01/2019

Kulmi i karrierës së një artisti sa i përket botës së aktrimit është fitimi i një çmimi Oscar. Në të kundërtën është i vlefshëm për ... Read More

Pjanic thumbon Milanin pas fitimit të Superkupës së Italisë

17/01/2019

Miralem Pjanic ka thumbuar Milanin duke thënë se fitimi i Superkupës nga Juventusi sqaron çdo dyshim nëse kampionët e Italisë ishin më të mirë se ... Read More

Dybala: Liga e Kampionëve është objektivi kryesor i Juventusit

13/01/2019

Paulo Dybala ka konfirmuar se fitimi i Ligës së Kampionëve është objektivi kryesor i Juventusit këtë sezon. Juventusi përballet me Atletico Madrid në raundin 1/16-tës ... Read More