Tag: firma

ZYRTARE: Manchester City firmosë me sulmuesin e talentuar

20/08/2021

Vjen firma, Manchester City “blindon” sulmuesin e talentuar. Drejtuesit e Manchester City ka rinovuar me një talent të skuadrës. Kampionët e Anglisë kanë firmosur sot ... Read More

Merr fund telenovela “Donnarumma”, ky është ekipi i ri i tij

10/06/2021

Merr fund telenovela “Donnarumma”: 60 milionë euro në 5 vjet, pritet firma. Ka ardhur fjala fund te e ardhmja e Donanrumma! Sipas Gianluca Di Marzio, ... Read More

Gattuso- Napoli, arrihet marrëveshja

01/11/2020

Arrihet marrëveshja mes Gattusos dhe Napolit. Mungon vetëm firma por në këtë rast është vetëm një formalitet. Pas takimit që patën gjatë drekës së djeshme ... Read More

Në 2020 do të përdoret 5G në telefonat e mençur

01/12/2019

Por firma analitike gjithashtu thotë se shitjet e përgjithshme do të rriten me 1.5%. IDC tha se në 2010-ën, kur 4G-ja u prezantua, në vitin ... Read More

Apple lanson lojën e dytë të tyre iOS, tribut për miliarderin Warren Bufet

07/05/2019

Firma investuese Berkshire Hathaway e Warren Buffet së fundi ka derdhur një grumbull parash në Apple. Për të falënderuar për ndihmën, Apple lansoi lojën e ... Read More

Rritet numri i përdoruesve të Twitter

24/04/2019

Aksionet e rrjetit social Twitter u rritën me 17% ditën e sotme pasi firma raportoi rritjen e numrit të përdoruesve dhe të të ardhurave. Kompania ... Read More

LionRock Capital afër zyrtarizimit të blerjes së aksioneve të Thohir te Interi

18/01/2019

Firma me bazë në Hong Kong, LionRock Capital, dhe jo Jack Ma i Alibaba, thuhet se do të blejnë 31.05 për qind të aksioneve të ... Read More