Tag: fillojnë

Pas blerjes nga Sheikët, Newcastle në aksion për transferimin e yllit të Juventusit

11/10/2021

Newcastle do të fillojnë të rindërtojnë skuadrën e tyre në 2022 pas përfundimit të një blerjeje financiare të mbështetur nga Arabia Saudite, në ‘St James ... Read More

Milan dhe Atletico Madrid po e bëjnë shkëmbimin e madh

25/09/2021

Një raport në Spanjë ka pohuar se dy klube janë gati të fillojnë bisedimet mbi një marrëveshje shkëmbimi për mesfushorin e Milanit, Franck Kessie. Kontrata ... Read More

Maldini po ‘çmendet’ pas sumuesit të Serie B

17/09/2021

Merkato nuk ndalet kurrë dhe me fillimin e sezonit të ri fillojnë të shfaqen talentet e reja të së ardhmes. Milani, si të gjitha ekipet ... Read More

Afrona sjell pamje nga shtëpia luksoze

29/05/2021

Blero dhe Afrona muaj më parë patën paralajmëruar se do fillojnë të jetojnë bashkë. Qysh nga martesa e tyre gati që dy vite, çifti jetuan ... Read More

Talenti i Barcelonës në listën kryesore të Milanit për tu transferuar gjatë verës

17/03/2021

AC Milan ka tre ose katër emra në listën e tyre ndërsa fillojnë kërkimin e tyre për një mbrojtës të ri të majtë. Calciomercato shkruan ... Read More

Plas ‘sherri’ mes kandidatëve presidencialë në Barcelonë

02/03/2021

Plas ‘sherri’ mes kandidatëve presidencialë në Barcelonë, Laporta dhe Freixa fillojnë ‘garën’ më herët. Gjatë ditës së sotme, kandidati presidencial i Barcelonës Toni Freixa ka ... Read More

Dhembja e kokës tregon se keni Covid-19, ja si ta dalloni

08/11/2020

Si ta dalloni që dhimbja e kokës tregon se ke COVID-19. Shumë persona mund të tremben kur fillojnë të kenë dhimbje koke dhe këtë e ... Read More

Si të mësojmë fëmijën të mos përdorë më pelenat

16/08/2020

Sipas mjekëve pediatër, shumë fëmijë janë gati të fillojnë të mësojnë kontrollin e jashtëqitjes dhe urinimit, midis moshës 2-4 vjeç, por nuk duhet të harroni ... Read More

Vogëlushi 19 muajsh që di të lexojë

06/06/2020

Zakonisht, fëmijët mësojnë të lexojnë në moshën 5-vjeçare apo kur fillojnë klasën e parë. Por, ky vogëlush, që është 19 muajsh, jo vetëm që di ... Read More

Jeni dehur apo helmuar me alkool, ja kur duhet vizituar mjekun

01/01/2020

Helmimi nga alkooli zakonisht mendohet kur fillojnë simptomat ose pasojat, dhe gjëja më e rëndësishme është të mos futeni në atë situatë.Njerëzit dehen më shpesh ... Read More

Fëmijët e rritur nga nëna autoritare janë më të rrezikuar të krijojnë varësi ndaj alkoolit

05/11/2019

Fëmijët e rritur nga nëna “perfeksioniste” dhe strikte janë më të rrezikuar, që me kohë të fillojnë të konsumojnë alkool. Kjo sipas një studimi të ... Read More

Katër mitet e gabuara që pacientët i besojnë për kancerin e gjirit

18/10/2019

Shumë pacientë, pasi të diagnostikohen me kancerin e gjirit, fillojnë të aplikojnë dieta të shëndetshme ushqimore për të mposhtur këtë sëmundje. Mirëpo, ekziston një numër ... Read More