Tag: Fikayo

Nis festa në Sa Siro, Milan sapo zyrtarizoi transferin e ri

17/06/2021

Fikayo Tomori është lojtari i ri i Milanit. Këtë lajm sapo e ka zyrtarizuar klubi kuq e zi, përcjell ORAinfo. Kësisojë, Milani ka ushtruar të ... Read More

Nëse ndodh kjo, Tomori largohet nga Milan

18/05/2021

Dështimi për të arritur në katërshen e parë të Serie A, do të bëjë që Fikayo Tomori të largohet nga Milan për tu rikthyer në ... Read More

Milan merr vendim për Tomorin

22/04/2021

Tomori, top prioritet për Milanin. AC Milan e ka shndërruar nënshkrimin e një kontrate të re me Fikayo Tomorin si një top prioritet për këtë ... Read More

Milan- Tomori, vjen lajmi i madh

25/03/2021

Duket se nuk ka dyshim që Milan bëri mirë që vuri bast për Fikayo Tomori në tregun e transferimeve në janar 2021. Pasi mundësia për ... Read More

Milan marrëveshje të re me Chelsean për yllin e madh

03/03/2021

Milan marrëveshje të re me Chelsean. Duket se ardhja e Fikayo Tomorit tek Milan do të sjellë edhe përfitime tjera në merkaton e Rossonerëve. Kjo ... Read More

Pioli me deklaratë bombastike pas fitores së madhe të Milanit kundër Romës

01/03/2021

“Ky është Milani me intensitet të lartë” Stefano Pioli nuk u befasua nga performanca e Fikayo Tomorit në fitoren ndaj Romës, duke shijuar një lojë ... Read More

Trajneri i ri i Chelseas, Tuchel flet për transferimin e e ri të Milanit, Tomorin

20/02/2021

Në fund të afatit të janarit, Milani arriti të sigurojë Fikayo Tomori në një hua gjashtë mujore nga Chelsea. Pavarësisht nga pak kohë në klub, ... Read More

Ishte lojtari i vetëm që shkëlqeu kundër Interit, pse Pioli nuk e futi në listën starutese?

15/02/2021

Ka një arsye që shumica e tifozëve të Chelsea ishin të mërzitur që lanë Fikayo Tomori të largohej në huazim në janar, dhe ne kemi ... Read More

Festë në Milano, nesër arrinë transferi i madh për testet mjekësore

21/01/2021

Tomori nesër udhëton në Milano për testet mjekësore. Qendërmbrojtësi i Chelseas, Fikayo Tomori do udhëtojë në Milan për t’i kryer testet mjekësore nesër. Sipas Skysport ... Read More

Zbulohet arsyeja pse Milan ende nuk e ka zyrtarizuar Tomorin nga Chelsea

21/01/2021

Milan ende nuk ka arritur ta zyrtarizojë marrëveshjen me Fikayo Tomori nga Chelsea. Për vonesat e transferimit ka folur gazetari i njohur, Luca Marchetti. Ai ... Read More

Milan në aksion, po synon transferimin e super talentit në ditët e fundit të afatit të janarit

20/01/2021

Pas zyrtarizimit të Soualiho Meite dhe Mario Mandzukic, dhe me Fikayo Tomori qe është vetëm një hap larg nënshrkimit të marrëveshjes, Milan po mendon edhe ... Read More