Tag: Feronikelit

Shpërthen presidenti i Feronikelit pas humbjes në Pejë: Të gjithë do të dënohen ne maksimum, turp

20/03/2021

Futbollistët e Feronikelit do të ballafaqohen me një dënim të ashpër pas humbjes befasuese nga Besa. Befasia e javës në Superligën e Kosovës ka ndodhur ... Read More

Feronikeli – Prishtina, pjesa e parë përfundon me këtë rezultat

19/05/2019

17:04 | 05/19/2019 Ka përfunduar 45 minutëshi i parë i super ndeshjes së sotme mes Feronikelit dhe Prishtinës. Pjesa e parë u karakterizua me shumë ... Read More

Ramadani: Erdhëm për barazim dhe e morëm atë që e deshëm

06/03/2019

Trajneri i Feronikelit, Zekerija Ramadani është i kënaqur me barazimin ndaj Prishtinës (1-1). Edhe pse skuadra e tij luajti me një lojtar më shumë për ... Read More

Vjen edhe reagimi i Prishtinës lidhur me akuzat e Llapit dhe Feronikelit

04/03/2019

Pas akuzave të Llapit dhe Feronikelit se Federata e Futbollit të Kosovës, gjegjësisht kryetari Agim Ademi, i ka dhënë premia Prishtinës për ta mposhtur skuadrën ... Read More

Trajneri i Feronikelit, Ramadani: Fitore e vlefshme, por nuk ka përfunduar asgjë

24/02/2019

Trajneri i Feronikelit, Zekirija Ramadani ka folur pas fitores ndaj Llapit në derbin e javës në Ipko Superligën e Kosovës. Feronikeli ka arritur të fitojë ... Read More

Zyrtare: Adenis Shala kalon te Feronikeli

29/01/2019

I riu Adenis Shala është përforcimi më i ri i Feronikelit, që po vazhdon t’i forcojë radhët e veta. Shala që më parë ka luajtur ... Read More