Tag: Federico

Çfarë po ndodh? Chiesa largohet nga Juventus, por jo nga Serie A

30/09/2021

Chiesa largohet nga Juventus, por jo nga Serie A. Federico Chiesa transferohet te rivalët e Juventusit. Sulmuesi i Juventusit, Federico Chiesa mbrëmë shkëlqeu ndaj Chelsea ... Read More

Chelsea e do yllin 100 milionësh të Juventusit

25/09/2021

Chelsea nuk heq dorë nga nënshkrimi i Federico Chiesa nga Juventusi. Calciomercato raporton se skuadra e Premier League po përgatit një ofertë të re për ... Read More

Conte trajner i ri i Arsenalit? Ky është lajmi i fundit nga Italia

05/09/2021

Agjenti Federico Pastorello, këmbëngul se lajme që Antonio Conte ka një marrëveshje para-kontrate me Arsenalin nuk janë absolutisht të vërteta. Ish -shefi i Interit është ... Read More

Manchester City po e transferon yllin e Juventusit

21/07/2021

Manchester City futet në garë për Chiesan. Federico Chiesa në shënjestrën e gjigantëve të Premier League. Manchester City i është bashkuar Chelseas në garën për ... Read More

Chiesa, lojtari i ndeshjes Itali – Uells

21/06/2021

Federico Chiesa shpallet lojtari i ndeshjes Itali – Uells. Italia ka shënuar fitore minimale ndaj Uellsit me rezultat 1 – 0. Italianët dominuan në të ... Read More

Milan dhe Juventus po e bëjnë shkëmbimin spektakolar

30/05/2021

Shkëmbim spektakolar: Bernardschi tek Milan, ylli kuqezi tek Zonja e Vjetër. Federico Bernardeschi duket se këtë verë do të shndërrohet në një aset të rëndësishëm ... Read More

‘Dridhet’ Juventus: Oferta prej 80 milionë eurove ka arritur, Chiesa largohet nga Juventusi?

16/03/2021

Oferta prej 80 milionë eurove ka arritur, Chiesa largohet nga Juventusi? Federico Chiesa është njëra nga gjërat më pozitive te Juventusi këtë sezon. Italiani ka ... Read More

Bernardeschi: Do ta fitojmë Ligën e Kampionëve

17/04/2019

Federico Bernardeschi është deklaruar pas eliminimit të Juventusit nga Liga e Kampionëve. Juventus u eliminua në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke humbur nga Ajaxi ... Read More

Bernardeschi për gjestin e CR7: Ishte thjesht një festim, dënimi do të ishte çmenduri

20/03/2019

Federico Bernardeschi ishte ndër lojtarët më të mirë në rikthimin sensacional që bëri Juventusi para një jave duke e eliminuar Atletico Madridin nga Liga e ... Read More

Legjenda e Fiorentinës, Antognoni: Chiesa është Bale i ri

01/03/2019

Drejtori i Fiorentinas dhe legjenda e klubit, Giancarlo Antognoni, e ka krahasuar të riun italian Federico Chiesa me Gareth Bale. Mesfushori është vetëm 21 vjeç, ... Read More

Interi nuk ndahet nga Chiesa, ia ofron njërin nga Gagliardini dhe Karamoh

21/01/2019

Federico Chiesa vazhdon të jetë objektiv i Interit, gjithmonë si një transferim për sezonin e ardhshëm. Sipas Corriere dello Sport, zikaltrit dëshiron me çdo kusht ... Read More

Juventusi dhe Interi në garë për dyshen e talentuar italiane

04/01/2019

Juventusi dhe Interi janë vënë pas dyshes italiane Sandro Tonali dhe Federico Chiesa. Drejtori i ri i Nerazzurrëve, Beppe Marotta, ka punuar me Juve deri ... Read More