Tag: falë

Milan transferon yllin e Barcelonës, falë Messit

08/02/2021

Falë Messit, Milan transferon yllin e Barcelonës. Siç raporton Don Balon, Lionel Messi ka shprehur dëshirën e tij që Barcelona ta vërë në shitje brazilianin, ... Read More

Xheri e ka ditëlindjen, babai i Ledrit e ‘shkrin’ me urimin e tij

01/02/2021

Prindërit e Ledrit janë mjaft të njohur për publikun kosovar. Kjo falë angazhimit të tyre të palodhshëm në RTV 21. Sado të ri që duken ... Read More

Vetëm 30 minuta lojë/ Kombëtarja shënon dy gola ndaj Bjellorusisë

18/11/2020

Në minutën e 19-të, Shqipëria arrin të kaloj në avantazh falë një aksion fantastik në krahun e majtë. Memolla hodhi në zonë një kros perfekt, ... Read More

Dita e sotme 11/11 është një datë magjike

12/11/2020

23:21 | 11 Nëntor 2020 Falë numerologjisë së fuqishme të 11/11, kjo e mërkurë vendosi të jetë një nga ditët më me fat të muajit ... Read More

Rikthim i mirë i Ronaldos, shënon dy gola

01/11/2020

Ronaldo kthehet me dy gola. Juventusi ka marrë pikët e plota në udhëtim te Spezia, falë super paraqitjes së CR7. Zonja e Vjetër fitoi 4-1 ... Read More

Kështu dukej Ariana 3 vjeçe, e njëjta është dhe sot

21/10/2020

Ariana 3 vjeçe, e njëjta dhe sot veç çka është rritur. Falë fotografive njerëzit i ruajnë momentet më të bukura që me kalimin e kohës ... Read More

Arsyet përse duhet të hani vezë të ziera në mëngjes

25/06/2020

Të ngrënit vezë në mëngjes sjellë një mal me përfitime shëndetësore, falë proteinave dhe yndyrnave të shëndetshme që posedon. 5 arsyet përse duhet të hani ... Read More

Horoskopi ditor, e premte 19 qershor 2020

19/06/2020

Dashi Fale ndikimit mjaft pozitiv te yjeve, jeta juaj ne çift do jete me e bukur sot. Do zbuloni tek tjetri disa tipare qe do ... Read More

Gjashtë ëndrrat që ndryshuan rrjedhën e shkencave

17/06/2020

Shkenca nuk përparon vetëm falë kërkimeve por edhe racionalitetit të ftohtë. Disa nga zhvillimet shkencore më të pabesueshme në histori, janë rezultat i ëndrrave, intuitës ... Read More

Cila është më e shëndetshme, veza e bardhë apo ajo e kuqe?

15/06/2020

Gjithnjë kemi menduar se vezët e kuqe janë më të shëndetshme dhe falë faktit që ato kushtojnë më shtrenjtë një gjë të tillë e kemi ... Read More

Lamtumirë “rehatisë në tualet”! Guaskat e reja do t’ju detyrojnë të largoheni pas pesë minutash

18/12/2019

Një “pushim i zgjatur në banjë” mund të jetë një gjë e së kaluarës falë një tualeti të ri për të cilin zhvilluesit thonë se ... Read More

Pemët dhe perimet sezonale

09/12/2019

Pemët dhe perimet janë pothuajse pjesë e pandashme e përditshmërisë së njeriut.Pos shijes, falë vitaminave dhe minerale që përmbajnë, ato luajnë rol të rëndësishëm edhe ... Read More