Tag: faktit

Këto 2 shenja tregojnë se (ndoshta) nuk do t’i mbushni 60 vjeç

04/12/2020

Përveç faktit nëse jeni duke përjetuar ndonjë sëmundje terminale (ose një nga 5 sëmundjet vdekjeprurëse), ju nuk keni asnjë shans që të jeni duke menduar ... Read More

Elvana Gjata rikthehet në rrjetet sociale/ Publikon foto krah familjes dhe jep mesazhin e rëndësishëm

25/10/2020

Këngëtarja Elvana Gjata na ka munguar të gjithëve këto muaj, pasi përveç faktit që nuk ka qenë aktive në muzikë, ajo u shkëput edhe nga ... Read More

Cila është më e shëndetshme, veza e bardhë apo ajo e kuqe?

15/06/2020

Gjithnjë kemi menduar se vezët e kuqe janë më të shëndetshme dhe falë faktit që ato kushtojnë më shtrenjtë një gjë të tillë e kemi ... Read More

A e keni ditur se kjo është pozita më e mirë për të fjetur?

07/08/2019

Sipas ekspertëve, pozita më e mirë për të fjetur është në shpinë! Pavarësisht faktit se kjo është pozita më së paku e përhapur, për shkak ... Read More

Shërohet një tjetër pacient me HIV, shkencëtarët tregojnë si e bëri këtë

21/05/2019

Është fakt i njohur se për momentin nuk ka ilaç që e shëron HIV-in dhe pavarësisht faktit se i prek 36.9 milionë njerëz në botë, ... Read More

Pija për lehtësim të tretjes

09/04/2019

Përveç faktit që fryrja dhe efekti i saj anësor mund të jenë të padëshirueshme kur jemi në shoqëri, ajo gjithashtu shkakton ngërçe në lukth. Përveç ... Read More

Dwyane Wade fundos Golden State me treshe në sekondën e fundit

28/02/2019

Dwyane Wade ka treguar se përkundër faktit se po luan sezonin e fundit, di të jetë vendimtar, pasi ka realizuar treshe në sekondën e fundit ... Read More

”Forbes”: George Clooney, aktori më i paguar në botë

24/08/2018

24 August 2018 / 14:07 Aktori George Clooney, pavarësisht faktit se në vitin e fundit nuk ka xhiruar asnjë film, ndodhet në krye të listës ... Read More

Tetova vuan mungesën e ujit të pijshëm

19/07/2018

19 July 2018 / 14:21 Edhe përkundër faktit se pas ndërtimit të këtij objekti, nga organet komunale u tha se Tetova tanimë nuk do ketë ... Read More

Poroshenko kundër Pavarësisë së Kosovës

04/07/2018

4 July 2018 / 10:27 Përkundër faktit se Serbia është më e afërt me Rusinë se me Ukrainën, presidenti Petro Porosenko ka arritur nga Kievi ... Read More