Tag: Fabio

Befasia e madhe e janarit: Milan dhe Juventus po e bëjnë shkëmbimin e madh

28/12/2020

Leao tek Juve, ylli biankoner tek Milan. Drejtori sportiv i skuadrës së Juventusit, Fabio Paratici është duke bërë gati shkëmbimin ndoshta më të madh të ... Read More

Paraljmërohet rikthimi i Pogbës te Juventusi

05/11/2020

Juventus paralajmëron rikthimin e Pogbës. Drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratici, nuk e ka përjashtuar rikthimin e Paul Pogbës te ‘Zonja e Vjetër’ në të ... Read More

Capello: Ky Milan më pëlqen

19/10/2020

Capello thotë se ky Milan më pëlqen, meritë e Piolit. Fjalë vërtet të ëmbla ato të Fabio Capello karshi Milanit të sotëm. Ish-trajneri friulian u ... Read More

Del në shitje shtrati i përsosur për ju që pëlqeni filmat

17/08/2019

“Shtrati i zgjuar i gjeneratës së dytë” i projektuar nga arkitekti italian Fabio Vinella dhe marka e mobiljeve Hi-Interiors vjen me një projektor HD dhe ... Read More

“Messi është gjeni, të tjerët vetëm futbollistë të mëdhenj”

01/05/2019

Ish-trajneri i Real Madrid, Fabio Capello, foli për Lionel Messi, protagonist i pritshëm i përballjes vendimtare me Liverpool në gjysmëfinalen e Champions League. “Messi? Mbase ... Read More

Capello tregon ku do të përfundojë Higuain pas përfundimit të sezonit

19/04/2019

Trajneri legjendar italian, Fabio Capello, ka deklaruar se Gonzalo Higuain do të rikthehet te Juventusi pas përfundimit të sezonit. Sulmuesi argjentinas në një periudhë prej ... Read More

Capello: Unë ju tregoj dallimin e madh mes Messit dhe CR7

13/04/2019

Trajneri legjendar italian, Fabio Capello, është përfshirë në debatin e pashtershëm Cristiano Ronaldo – Lionel Messi. Capello ka thënë se Lionel Messi është një gjeni, ... Read More

Juventusi me hapa konkret drejt De Ligt, në fundjavë takimi me Raiolan

19/03/2019

Agjenti i Matthijs de Ligt, Mino Raiola dhe drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratici, pritet të takohen të dielën dhe të flasin për një transferim ... Read More

Capello ia jep Allegrit gjithë meritat për kualifikimin e Juves

13/03/2019

Fabio Capello ia ka dhënë meritat kryesore trajnerit Massimiliano Allegri për eliminimin e Atletico Madridit nga 1/8 e Ligës së Kampionëve. Juventusi mbrëmë ka bërë ... Read More

Marotta i kundërpërgjigjet Paraticit të Juventusit: Nuk e shesim Icardin, për Dybalan shohim në verë

18/02/2019

Drejtori i Interit, Giuseppe ‘Beppe’ Marotta ka akuzuar ish-bashkëpunëtorin e tij, Fabio Paratici, për deklaratat në lidhje me Mauro Icardin dhe paralajmëroi se do të ... Read More

Drejtori sportiv i Juventusit, Paratici: Nuk kemi pasur kontakte me Icardin, Zaniolon jemi duke e monitoruar

18/02/2019

Drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratici këmbëngul se nuk ka pasur kontakte kohëve të fundit për sulmuesin e Interit, Mauro Icardi dhe nuk mohon se ... Read More

Drejtori sportiv i Juventusit harron në restorant strategjinë e transferimeve të klubit, mediet ia zbulojnë emrat dhe çmimet   

27/01/2019

Drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratici thuhet se ka harruar shënimet e strategjisë së transferimeve të klubit në një restorant. Gjatë kësaj fundjave thuhet se ... Read More