Tag: ekstradimin

U arrestua për armëmbajtje pa leje, del nga burgu Fjolla Morina

15/09/2021

Këngëtarja e njohur shqiptare, Fjolla Morina ka dalë nga burgu. Gjykata ka refuzuar ekstradimin për në Shqipëri. “Gjykata me datën 15 shtator 2021 ka refuzuar ... Read More

Partneri i Suada Sherifit u arrestua sot, ish-missi ishte larguar drejt Dubait muaj më parë

17/09/2020

Eldi Dizdari është arrestuar në Dubai me qëllim ekstradimin e tij në Itali, në kuadër të operacionit “Los Blancos”. Emri i tij nuk është i ... Read More

Turqia kërkon dorëzimin e 15 “GYLENISTËVE”

05/04/2019

S A 2019-04-05T15:31:08+02:00 Kërkesa për ekstradimin e të ashtuquajturve terroristë nga Ankaraja Zyrtare ka arritur në Ministrinë e Drejtësisë së Maqedonisë së Veriut. Nga atje ... Read More

Budapesti ende në heshtje për ekstradimin e Gruevskit

11/12/2018

Institucionet hungareze akoma heshtin për kërkesën e Qeverisë së Maqedonisë për ekstradimin e ish-kryeministrit të Maqedonisë, Nikolla Gruevski, i cili para një muaji u arratis ... Read More

“Gruevski”, Orban: Po e përndjek Soros, nuk lejoj padrejtësi ndaj aleatit tim

24/11/2018

24 Nëntor 2018 / 11:36 Maqedonia ka formuluar kërkesën ku kërkon ekstradimin e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski nga Hungaria, por duket se Viktor Orban nuk e ... Read More

Boshnjakovski: MPB heton përfshirjen e policisë në arratisjen e Gruevskit

15/11/2018

15 Nëntor 2018 / 12:42 “Procesi për ekstradimin ka filluar. Ministria e drejtësisë po grumbullon dokumentacionin e nevojshëm. dokumentacioni do të kompletohet do të përkthehet ... Read More

Nisin procedurat për ekstradimin e Gruevskit

14/11/2018

14 Nëntor 2018 / 15:29 Ministria e Drejtësisë ka filluar procedurën për ekstradimin e ish kryeministrit Nikolla Gruevski nga Hungaria në Maqedoni. Kryeministri Zoran Zaev ... Read More

Ministria e Drejtësisë me kërkesë të re për ekstradimin e Grujevskit dhe Boshkovskit

12/06/2018

12 June 2018 / 15:44 Ministria e Drejtësisë do të paraqesë një kërkesë të re për ekstradimin e Goran Grujevskit dhe Nikolla Boshkovskit, pasi e ... Read More