Tag: Ekrem

Kujtohen dëshmorët e Kaçanikut në 20 vjetorin e rënies

21/05/2019

Në nderim të rënies së dëshmorëve Kemal Thaçi e Ekrem Gudaqi, si dhe dëshmorëve tjerë të rënë më 21 maj 1999 në komunën e Kaçanikut, ... Read More

Çekia premton përkrahje për Kosovën sa i përket liberalizimit të vizave

15/05/2019

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Ekrem Mustafa ka pritur në takim zëvendës-ambasadorin e Republikës Çeke, Dushan Kralik dhe Atasheun Policor pranë ambasadës çeke ... Read More

Mustafa: Ndalesat e zyrtarëve kosovarë në Serbi s’janë shqetësuese

05/05/2019

Ministri i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa, po thotë se ndalesat që po i bëhen zyrtarëve kosovarë në Serbi nuk janë shqetësuese. Ai thotë se ... Read More

Ministri Mustafa për të kthyerit nga Siria: Ata që kanë bërë faje, do të ndëshkohen (Video)

24/04/2019

Ministri i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa, ka thënë se me personat e riatdhesuar nga Siria do të merren organet e drejtësisë, dhe se ata ... Read More

Mustafa: Policia e Kosovës është një nga policitë më kredibile në gjithë rajonin

05/04/2019

Ministri i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa ka thënë se Policia e Kosovës është policia më kredibile në gjithë rajonin. Këtë deklaratë ministri Mustafa e ... Read More

Mustafa përcjell ushtrimin “Western Balkan’s Flash”: Bashkëpunimi rajonal kufizon hapësirën e veprimit të krimit

30/03/2019

Ministri i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa, ka marrë pjesë në ushtrimin e  përbashkët taktiko-demonstrues “Western Balkan’s Flash” të njësive speciale të Republikës së Kosovës, ... Read More

Katari do të vazhdojë përkrahjen për Kosovën

12/03/2019

Ministri i Punëve të Brendshme Ekrem Mustafa, ka pritur në një takim, ambasadorin e ri jo-rezident të shtetit të Katarit në Kosovë, Shkëlqesinë e Tij, ... Read More

Kosova dhe Turqia partnerë në luftimin e krimit të organizuar

08/03/2019

Ministri i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa, ka pritur sot në një takim njoftues ambasadorin e ri të Turqisë në Kosovë, Cagri Sakar. Me këtë ... Read More

Haradinaj takon ministrin Mustafa: Rasti i abuzimit seksual të të miturës nga Drenasi, të trajtohet në kohë dhe me profesionalizëm  

08/02/2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka takuar sot ministrin e Brendshëm, Ekrem Mustafa dhe zyrtarë tjerë, nga të cilët ka kërkuar që të ndërmerren të ... Read More

Ministri Mustafa pas rastit të së miturës në Drenas: Kam menduar të dorëhiqem, por më mirë rasti të merr epilog të merituar

08/02/2019

Ministri i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa, ka thënë se ka menduar edhe dorëheqjen pas publikimit të rastit të vajzës së mitur nga Drenasi që ... Read More

Mustafa priti në takim komandantin e KFOR-it

06/02/2019

Ministri i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa priti në takim njoftues komandantin e ri të KFOR-it, Gjeneral Major LorenzoD’addario. “Fillimisht ministri e uroi për detyrën ... Read More