Tag: Ekipi

Milan mendon për super transferin

26/11/2020

Milan aktualisht është në krye të renditjes së Serisë A. Askush nuk e priste atë, por ekipi i Pioli është një realitet i konsoliduar. Fitorja ... Read More

Giroud befason me klubin e ri

23/11/2020

Inter Miami thuhet se do të jetë destinacioni i ardhshëm i Olivier Giroud në janar. Ekipi i David Beckham nuk po kalon formë të mirë ... Read More

Neymar – Brazil, ndodh e papritura

13/11/2020

I lënduari Neymar lirohet nga ekipi kombëtar i Brazilit. Kombëtarja e Brazilit ka konfirmuar se Neymar është liruar nga ekipi shkaku i një lëndimi, me ... Read More

Rasti i ri me koronavirus te skuadra e Real Madridit

02/11/2020

Më shumë probleme për Zidane . Një lojtar nga ekipi i parë i Real Madridit ka dalë pozitiv për COVID-19 përpara ndeshjes me Interin në ... Read More

Bayern dhe Dortmund vazhdojnë me fitore në Bundesligë

31/10/2020

Ekipi i Bayern Munchen ka arritur të shënoj fitoren e radhës kundër FC Koln me rezultat 1:2. Golat për bavarezët i shënuan Muller nga pika ... Read More

Conte me deklaratë të papritur pas barazimit

22/10/2020

“Luajtëm mirë kundër një ekipi me potencial të madh”. Antonio Conte është deklaruar i kënaqur me performancën e Interit në barazimin 2:2 ndaj Borussia Monchengladbach. ... Read More

Personat që merren me sport e kanë këtë pjesë të trurit më të zhvilluar

10/12/2019

Sipas një studimi të bërë nga biologia Nina Kraus dhe ekipi i saj, është vërtetuar se personat që bëjnë sport kanë trurin dhe shqisën e ... Read More

A mund ta ngadalësojnë ushtrimet Alzheimerin?

19/09/2019

Hulumtimi është udhëhequr nga Prof.Rong Zhang. Ekipi publikoi gjetjet e tyre në Journal of Alzheimer’s Disease. Prof.Rong Zhang dhe ekipi i tij më parë i ... Read More

Shkencëtarët australianë kanë zbuluar injeksionin që e shëron kancerin – deri tani ka 80 për qind sukses

15/05/2019

Një doktor australian dhe ekipi i tij për një kohë të gjatë kanë qenë duke punuar për të sjell një tretman revolucionar i cili besohet ... Read More

Serie A me vendim kontravers për thirrjet raciste të tifozëve të Cagliarit

15/05/2019

8:38 | 15 Maj 2019 08:38 | 15 Maj 2019 Cagliari nuk do përballet me asnjë dënim nga Serie A pasi tifozët e këtij ekipi ... Read More

Ekipi negociator ka mbetur “pa punë”, por jo edhe pa paga

14/05/2019

Ekipi negociator i Kosovës për dialogun me Serbinë, aktualisht ka mbetur pa punë për shkak të mosvazhdimit të dialogut në Bruksel, i cili ka ngecur ... Read More

Gjysmë viti i humbur i negociatorëve

09/05/2019

Po bëhet gati gjysmë viti prejse është formuar ekipi negociator i Kosovës për bisedimet me Serbinë, i cili udhëhiqet nga Fatmir Limaj dhe nga Shpend ... Read More