Tag: ekip

Chelsea i fort për Atletico Madridin, kalon në çerekfinale

17/03/2021

Ky ekip ka siguruar çerekfinalen. Chelsea është skuadra e radhës që ka siguruar plasmanin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Skuadra londineze ka arritur të ... Read More

Mercenari skocez që u punësua për të vrarë Pablo Escobarin, por që dështoi

13/03/2021

08:20 | 12 Mars 2021 Në vitin 1989 një ekip mercenarësh britanikë, të udhëhequr nga skocezi Peter McAleese, udhëtuan drejt perandorisë kriminale që të udhëhiqej ... Read More

Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo në një ekip?

11/03/2021

PSG synon të bëjë të pamundurën, Messi dhe Ronaldo në një ekip? Pa u mbyllur mirë plaga e eliminimit të Juventusit nga edicioni i 29 ... Read More

Conte i gëzuar pas fitores kundër Milanit: Jemi përmirësuar si ekip nga viti i kaluar

22/02/2021

Conte: Fituam kundër një ekipi të fortë si Milani, jemi përmirësuar si ekip nga viti i kaluar. Trajneri i Interit, Antonio Conte, ka folur pas ... Read More

Calhanogu dhe Donnarumma mund të firmosin me çdo ekip

02/02/2021

Nga sot, Calha dhe Donnarumma mund të firmosin me çdo ekip, por nuk do ta bëjnë. Merkato e janarit u mbyll për Milanin, teksa duhen ... Read More

Ky është klubi i ri i Elbasan Rashanit

24/01/2021

Elbasan Rashani bëhet me ekip të ri. Futbollisti i Kosovës, Elbasan Rashani ka vendosur të largohet nga Norvegjia dhe destinacioni i tij i ardhshëm do ... Read More

Masimiliano Alegri është i papunë, por kërkohet nga disa ekipe

21/01/2021

Që në 2019-ën, Masimiliano Alegri nuk ka arritur të gjejë një ekip për të drejtuar. Duket se ka ardhur momenti t’i rikthehet sërish punës dhe ... Read More

Ekspertët tregojnë a ka lindur e para pula apo veza

05/01/2021

Një ekip kërkimor ndërkombëtar i koordinuar nga studiues australianë ka treguar përmes një eksperimenti me grimca se në fizikën kuantike nuk ka asnjë “para dhe ... Read More

Astronomët zbulojnë 591 yje me shpejtësi të lartë

30/12/2020

01:25 | 30 Dhjetor 2020 Një ekip hulumtues kinez ka zbuluar 591 yje me shpejtësi të lartë bazuar në të dhënat e mbledhura nga Teleskopi ... Read More

Shkencëtarët zbulojnë gjurmë dinozaurësh në Tibet

18/12/2020

01:46 | 18 Dhjetor 2020 Një ekip i shkencëtarëve ndërkombëtarë njoftuan se kanë zbuluar gjurmë të dinozaurëve në Rajonin Autonom të Tibetit të Kinës jugperëndimore. ... Read More

Manchester United në aksion, nis kontaktet me yllin e Milanit

27/11/2020

Hakan Calhanoglu mund të ndryshojë ekip qysh në janar. Sipas Tuttosport, Manchester United tashmë kanë kontaktuar agjentin e Hakan Calhanoglu për të diskutuar për një ... Read More

Blero jep ‘prognoza’ për futboll, tregon se ku do t’i shohim Guardiolën dhe Neymarin më 2020

28/12/2019

13:00 | 12/28/2019 Foto: Instagram Blero ka treguar se në cilin ekip do t'i shohim Guardiolën dhe Neymarin në vitin 2020. Blero përmes postimit të ... Read More