Tag: duhej

“Juventusi duhej ta transferonte Ibrahimovicin, do ishte partneri i duhur për Ronaldon”

07/12/2020

Juventusi duhej ta transferonte Ibrahimovicin, do ishte partneri i duhur për CR7, kështu ka thënë Raiola. Agjenti i njohur, Mino Raiola mendon se Juventusi duhej ... Read More

Reja flet pas fitores së Shqipërisë, ka një porosi

18/11/2020

Edy Reja: Na duhej rezultati, e morëm me meritë – mbrojtja bëri gabime. Trajneri i Shqipërisë, Edy Reja u justifikua se fitorja me Bjellorusinë u ... Read More

Çdo zonjë moderne duhet ti dijë këto kode të mirësjelljes

06/08/2020

Në të kaluarën, ekzistonin rregulla të rrepta që njerëzit duhej të ndiqnin. Në shoqërinë moderne, këto linja janë mjegulluar, dhe rregullat e sjelljes kanë ndryshuar. ... Read More

Përbërësi i marihuanës ngadalëson rritjen e tumoreve

03/06/2020

“Pacientët me kancer nuk do të duhej të përdornin kanabis për t’u vetëmjekuar”, tha Peter McCormick, “por shpresoj se hulumtimet tona do të çojnë në ... Read More

Studimet më të reja tregojnë përse nuk do të duhej të nxirrni dhëmballët

30/11/2019

Ja përse nuk do të duhej t’i nxirrni dhëmballët tuaja. Ç’janë në të vërtetë dhëmballët?Dhëmballët janë të futura në majë dhe në fund të nofullës. ... Read More

Historia e tmerrshme e ndërrimit të orës

29/10/2019

Edhe këtë vit ora ndryshoi. E kjo, në mes të një debati gati planetar nëse duhej vijuar me ndryshimin e saj apo jo. Por kush ... Read More

Dhjetë shprehi të këqija gjatë Ramazanit

08/05/2019

Gjatë muajit shpirtëror, faljes dhe agjërimit do të duhej të përmbaheshit nga shprehitë e këqija të cilat ndikojnë në shëndetin psikofizik 1. Mos hani tepër ... Read More

“Bombat”, nuk u dëgjuan as në seancën e sotme për rastin “Monstra”

18/04/2019

Alsat 2019-04-18T13:59:15+02:00 Sot duhej të dëgjoheshin pesë dëshmitarët e propozuar nga mbrojtja e të akuzuarve në rastin “Monstra”, por seanca u anulua. Nga Këshilli gjyqësorë ... Read More

Ish-krye agjenti Bogoevski mungoi në “Maxhar Telekom”

27/03/2019

S A 2019-03-27 Megjithëse duhej të dëshmonte, ish-kreu i DSK-së Sllobodan Bogoevski nuk ishte i pranishëm në seancën e sotme të “Maxhar Telekom-it”. Ai herët ... Read More

Samsung konfirmon 5 prillin, si datën e lansimit të Galaxy S10 5G

21/03/2019

Samsung ka konfirmuar datën e lansimit të Galaxy S10 5G sot. Fillimisht duhej ta lansonte pajisjen deri në fund të këtij muaji. Lansimi u vonua ... Read More

Keni ngërçe të muskujve pas stërvitjes? Atëherë mos pini ujë, por këtë pije

10/03/2019

Në vend të kësaj, shkencëtarët thonë që do të duhej të merrni elektrolite në mënyrë që të pengoni ngërçet, sepse mungesa e kripës dhe e ... Read More

Mustafa: Qeverinë gjithëpërfshirëse duhet ta udhëheqë LDK-ja, sepse është partia më e madhe

22/02/2019

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka folur rreth asaj se si duhej dukur Qeveria gjithëpërfshirëse të cilën e kanë propozuar ditë më ... Read More