Tag: drejton

Rikthehet Pioli pas infektimit me koronavirus, nesër drejton Milanin në Europa League

02/12/2020

Pioli mposht Covid-19, nesër drejton Milanin në Europa League. Trajneri i Milanit Stefano Pioli dhe zëvendësi i tij, Giacomo Murelli kanë rezultuar negativ në testin ... Read More

‘Të gjitha rolet i merr gruaja e tij’, Olta Gixhari sulmon ashpër Hervin Çulin: Teatri s’do bëjë hajër sa të jetë ai drejtor

07/01/2020

Aktorja durraske Olta Gixhari,është ankuar për mënyrën sesi po e drejton “Teatrin Kombëtar” drejtori Hervin Çuli, i cili sipas saj, duke përdorur influencën e tij, ... Read More

​Mustafa: Po punojmë për rrëzimin e qeverisë Haradinaj

11/05/2019

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa është shprehur i bindur se partia që ai drejton është e vetmja që ka potencial për t’i ... Read More

Haradinaj: Dikush nuk po mund t’i kapërdijë sukseset e Qeverisë, prandaj po manipulojnë për humbje të vendeve të punës

04/04/2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë se Qeveria të cilën ai e drejton që nga fillimi kanë qenë të hapur dhe transparent në çdo ... Read More

Haradinaj: Për shënimin e 11 vjetorit të Pavarësisë, u shpenzuan vetëm 175 mijë euro

12/03/2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, pas akuzave që iu bënë Qeverisë që ai drejton për ndarjen e 500 mijë eurove për festimin e 11 vjetorit ... Read More

Kryetari i Cardiff Cityt, Dalman: Do t’ia paguajmë këstin Nantesit për Salan, por një herë duhet të tregojmë respekt për familjen e tij

07/02/2019

Kryetari i Cardiff Cityt, Mehmet Dalman ka konfirmuar se klubi që ai drejton ende nuk ia ka paguar Nantesit këstin e parë për sulmuesin e ... Read More

Bytyqi: Ministria e Arsimit nuk ka autoritet të ndërhyjë në vendimet e Këshillit të Cilësisë

30/01/2019

Ministri i Arsimit, Shqyqiri Bytyqi ka thënë se dikasteri që drejton po e monitoron nga afër situatën e fundit, pas vendimit të Këshillit Shtetëror të ... Read More

Bahtiri: Edhe tema e korrigjimit të kufijve e vonoi hapjen e urës

01/01/2019

Kryetari i Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri, ka thënë se situata e sigurisë në komunën që ai drejton gjatë këtij viti ka qenë stabile, dhe ... Read More