Tag: Donnarumma

Romagnoli po transferohet tek rivalët e urryer të Milanit

15/10/2021

I pari Donnarumma tani Romagnoli: Raiola transferon mbrojtësin tek rivalët e urryer. Pas Gianluigi Donnarummas që u largua gjatë verës me parametra 0 në drejtim ... Read More

Donnaruma pendohet për lagrimin nga Milani? Nuk është i lumtur në Paris

24/09/2021

Nuk është i lumtur në Paris: Donnarumma rikthehet në Serie A. Ai sapo ka fituar “Euro 2020” si protagonist dhe megjithatë, kalimi te PSG e ... Read More

Donnarumma në janar rikthehet në Serie A?

13/09/2021

Nuk pëlqehet nga Pochettino: Donnarumma në janar rikthehet në Serie A?! Duket se aventura e Gianluigi Donnarummas tek Paris Saint Germain ka nisur në mënyrën ... Read More

Donnarumma realizon ëndrrën

12/09/2021

Gianluigi Donnarumma e ka ëndërruar këtë moment. Pas qëndrimit në stol në ndeshjet e para, më në fund ka ardhur debutimi me fanellën e PSG. ... Read More

Pas suksesit në Europian zyrtarizohet kalimi i Donnarummas te PSG, kontrata për 5 vite

14/07/2021

Nuk ka më dyshime, Gianluigi Donnarumma është zyrtarisht lojtar i PSG-së. Gardiani italian vazhdon kështu karrierën në Francë, pas 6 sezoneve të kaluara te Milani ... Read More

ZYRTARE: Gianluigi Donnarumma transferohet tek PSG

14/07/2021

Gianluigi Donnarumma ka kompletuar transferimin e tij tek PSG-ja. Portieri italian, Gianluigi Donnarumma është lojtari më i ri i Paris Saint Germain ka bërë të ... Read More

Donnarumma ia jep lamtumirën Milanit

13/07/2021

Donnarumma: “Koha për t’i dhënë lamtumirën Milanit”. Gianluigi Donnarumma e ka konfirmuar transferimin në Paris Saint-Germain me mesazhin lamtumirës në Instagram. Ai ka thënë se ... Read More

Dalin pamjet nga tallja e Donnarummas dhe Berardit me Anglinë

12/07/2021

Publikohen pamje nga tallja e Donnarummas dhe Berardit me Anglinë. Gigio Donnarumma dhe Domenico Berardi u tallën me Anglinë pas fitores së Italisë në Euro ... Read More

Gianlugi Donnaruma shpallet lojtari më i mirë i Kampionatit

12/07/2021

Gianlugi Donnarumma është shpallur lojtari më i mirë i kampionatit. Ai këtë çmim e ka marrë në finalen e Kupës se Europës ku mposhti Anglinë ... Read More

Donnarumman e ‘tradhëtojnë’ emocionet, nuk mund ta tregojë këtë ndjenjë

07/07/2021

Donnarumma: Nuk mund ta tregojë këtë ndjenjë. Portieri i Italisë, Gianluigi Donnarumma ka reaguar pas fitores ndaj Spanjës. Italiani arriti të ndal gjuajtjet në 11-metërsh ... Read More

Lamtumirë Milan: Donnarumma të hënën do t’i kryejë testet mjekësore te ekipi i ri

18/06/2021

Të hënën Donnarumma do t’i përfundojë testet mjekësore tek PSG. Gianluigi Donnarumma do të jetë lojtar i PSG-së. Sipas gazetarit italian, Fabrizio Romano, Gianluigi Donnarumma ... Read More

Merr fund telenovela “Donnarumma”, ky është ekipi i ri i tij

10/06/2021

Merr fund telenovela “Donnarumma”: 60 milionë euro në 5 vjet, pritet firma. Ka ardhur fjala fund te e ardhmja e Donanrumma! Sipas Gianluca Di Marzio, ... Read More