Tag: dizajn

Microsoft ka ridizajnuar më shumë se 100 logo e ikona por ju ende nuk mund t’i keni

14/12/2019

Ikonat e Dizajnit Fluent ngjajnë sikur të ishin 3D. Këtë dizajn kompania pritet ta aplikojë jo vetëm në Windows, por edhe Xbox e HoloLens. Microsoft ... Read More

Galaxy S11 do ti mungojë një detaj “premium” por askush nuk ka për tu ankuar

19/11/2019

Ky dizajn flagshipi me shumë gjasa do të mungojë në Galaxy S11. Sipas burimeve të industrisë, Galaxy S11 nuk do të ketë ekran me pjesët ... Read More

Publikohen para prezantimit fotografi të smartfonit të palosshëm të Motorolës

04/11/2019

Smartfoni ‘Razr’ i Motorolës është rikthyer me një dizajn të ngjashëm me konceptin, sipas fotove të lansuar të telefonit të palosshëm që ende nuk është ... Read More

Phone Pro, pasardhësit e iPhone XS dhe XS Max

23/08/2019

Dy prej iPhone do të kenë në fokus kamerën me një dizajn lentesh të trefishtë. Për herë të parë një iPhone do të ketë një ... Read More

A po zhvillon Google telefonin e tyre të palosshëm?

16/03/2019

Ka shumë mënyra për t’u qasur në një dizajn të telefonit të palosshëm. Kemi parë Galaxy Fold-in, , Mate-X të Huawei, dhe e dijmë se ... Read More

Barcelona kundërshton dizajnin e bardhë të fanellës së Nikes

07/02/2019

Barcelona ka ndërprerë planet e Nikes për të përfshirë një dizajn të ri të fanellave të bardha për sezonin 2020/21, me sa duket për shkak ... Read More

Galaxy S10 duket mahnitshëm në konceptet e reja

07/01/2019

Seria e Galaxy S10 do të shfaqë një dizajn krejtësisht të ri që është pothuajse i gjithi ekran në anën e përparme. Kornizat lart dhe ... Read More