Tag: disiplinës

Disiplina/ Dënohet 10 ndeshje zyrtari i Laçit për sulmin ndaj arbitrit, e pëson Apolonia

13/01/2021

Komisioni i Disiplinës, është mbledhur ditën e sotme dhe ka dhënë vendimet në lidhje me ngjarjet në futboll për fundjavën që lamë pas. Është pezulluar ... Read More

Vendimet/ Disiplina me “dorë të hekurt”, dënohen lojtari i Tiranës dhe trajneri i Korabit, “masakrohet” zyrtari i Besëlidhjes

22/12/2020

Komisioni i Disiplinës ka marrë vendimet për ndeshjet e luajtura në fundjavë, për të gjitha kategoritë e futbollit shqiptar. Si herët e tjera, edhe këtë ... Read More

Disiplina i bën presion Bylisit, i heq edhe tri pikë klubit të Kategorisë së Parë

06/11/2020

Komisioni i Disiplinës eshte mbledhur sot për të marrë vendimet në lidhje me javën e parë të futbollit shqiptar. Organi përbërës i FSHF-së ka paralajmëruar ... Read More

“Zgjohet” Disiplina, dënon dy futbollistë të Tiranës, katër ndeshje pezullim për titullarët e ekipit kryeqytetas

31/10/2020

Federata Shqiptare e Futbollit ka bëre publike vendimet e fundit të Komisionit të Disiplinës një ditë përpara startit të sezonit të ri, të dielën me ... Read More

Zyrtare: UEFA e dënon Ramosin me dy ndeshje moslojë

28/02/2019

Komisioni i Disiplinës në UEFA, ka marrë vendimin duke e dënuar me dy ndeshje Sergio Ramosin për kartonin e verdh me qëllim ndaj Ajaxit. Disiplina ... Read More