Tag: diku

Çudi e madhe në Kosove: Fshati ‘Rrenc’ në Dragash

03/07/2021

Në zonën e Dragashit ndodhet një fshat i vogël me rreth 120 shtëpi,e diku rreth 400 banorë, që ka një emër interesant! Fshati quhet ‘Rrenc’. ... Read More

Halloween, lista e filmave që duhet të shihni patjetër

26/10/2020

16:39 | 25 Tetor 2020 Në Halloween, ka dy lloje njerëzish: janë ata që vishen dhe festojnë diku – çdo festë është në kuptimin e ... Read More

E vërtetuar shkencërisht: Njerëzit që ecin më shpejt, jetojnë më gjatë

06/08/2019

Të ngjisësh shkallët, të bësh një shëtitje, të shkosh diku në këmbë,  rrit nivelin e endorfinës dhe ul nivelin e stresit në trupin tonë në ... Read More

Mjeku skanon barkun e gruas shtatzënë, bën një zbulim të rrallë

03/08/2019

Videoja e motrave binjake është xhiruar diku në Kinë, ato me sa duket shkelmohen dhe goditen njëra me tjetrën gjatë një skanimi me ultratinguj. Nëna ... Read More

Harrojini ndërhyrjet, këto janë përbërësit e vetëm që trashin vetullat për 2 javë

02/07/2019

Në qoftë se do të ktheheshim pas në kohë, për shembull diku në fillim të viteve ‘2000, nuk mund të mos kujtojmë një nga tendencat ... Read More

Një lugë uthull molle për 60 ditë ju ndihmon t’i eliminoni këto probleme shëndetësore

15/05/2019

Uthulla thuhet të jetë zbuluar diku 5000 vjet para Lindjes së Krishtit, kur lëngu i hardhisë ishte shndërruar në verë dhe pastaj në uthull. Fillimisht ... Read More

Ra me këmbë në tokë, kur i rrëshqitën shkallët e mbështetura për muri (Video)

13/03/2019

Derisa po ngjitej në kulmin e një garazhe, që ndodhet diku në Britani të Madhe, një punonjës ka pësuar një moment të pazakontë. Shkallët e ... Read More

B3 – vitamina nga kozmosi

25/02/2019

B3, një vitaminë kjo esenciale për jetën, prodhohet në mënyrë natyrale diku në kozmos. Vitamina B3, gjithashtu e quajtur acidi nikotinik ose niacina, është pararendëse ... Read More

Nëse nuk flisni me miqtë për para, ju duhet të gjeni miq të ri

04/01/2019

Shumica e njerëzve e kanë dëgjuar diku shprehjen se paraja është rrënja e të gjitha gjërave të këqija dhe që nuk duhet të flisni për ... Read More

Vinicë, i vihet flaka veturës së deputetes së LSDM-së

15/03/2018

15 March 2018 / 12:27 Ministria e Punëve të Brendshme njofton se diku pas mesnate i është vënë flaka veturës së deputetes së LSDM-së nga ... Read More